Tannerite

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Tannerite

Příspěvek od sas »

zdravim
mate nekdo zkusenost s vyse uvedenou vybusninou,jednoducha priprava,da se do igeli. sacku pry odpal na dalku i vzduchovkou? viz,odkaz
http://www.youtube.com/watch?v=GD66WkMH ... re=related
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

pripomina mi toDAP,ale ta se blbe inici. obzvlaste vystrelem se vzduchovky :D
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

iniciace vzduchovkou

Příspěvek od Dalca »

no vzhledem k energii střela ze vzduchovky, bych se silně podivoval, kdyby jí šlo cokoliv iniciovat, snad kromě třaskavin.
DAP lze bez rizika prostřelit 22WMR a 9mm luger - osobní testík. Kromě díry v pytli žádnej efekt.
Když vezmeš v úvahu situaci třeba při dělostřeleckým výstřelu - kdy trhavina v granátu neodejde, o iniciátoru nemluvě- , tak si myslím, že iniciace trhaviny vzduchovkou je jasný Fake.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

no je tam toho vic na you tube,skoda ze neumim aj mozna by se potom dalo usuzovat coje fake. :)
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Když už nám autor prozrazuje název oné směsky, stačí ono známé UTFG :wink:

Jde zjevně o jakýsi flash, určený k indikaci zásahu nějakou tou špuntovkou.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tannerite
http://www.tannerite.com/
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

no ono sem si to nasel taky pomoci UTFG,jenomze pisu taky ze nepanimaju anglicky tak je mi to k h....u,a pouzit prekladac v tommhle pripade je zcestne :idea:
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 90
Registrován: pon 03. črc 2006, 21:08
Bydliště: XiXaoLand - Za stádem slonů zahnout vlevo :)

Příspěvek od BoboAUG »

No ono hlavně tohle ani není vzduchovka :)
Výbuch co tě nezabije pouze oddálí jistou smrt.
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

no co jsem zjistil tak energie min.2000fs,aby to odeslo
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

sas?

Příspěvek od Dalca »

nechci bejt rejpavej, ale odkdy se energie udává ve stopách za sekundu? fs - feet sekunda....
jináč v krajích našich se udává rachlost střely většinou v metrech za sekundu a energie v Joulech
Takže takovej 9mm Luger má úsťovou rychlost přes 340m za sekundu (dle laborace, dá se sehnat i subsonik, i třeba rychlejší... 9mm Snail je extrém)
což ve výsledku znamená energii cca 500J.....
zase závisí na laboraci.. standardem je hmotnost kulky od 6,5 do 8 gramů (SB) až 9g - subsonic....
klasika zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/pistolove-a-revolverove-naboje-detail.php?ammunition=9&product=171
co sem si všim ty slavný fítsekundy se rozmáhaj hlavně mezi érsofťáky a podobnou drobotinou....sem zvědavej, kdy se s takovou začne čepovat pivo po pintách a domů mi bude zbývat 1000mil....a nějakej ten yard k tomu....
Naposledy upravil(a) Dalca dne pon 04. říj 2010, 10:40, celkem upraveno 1 x.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

jj je to po prekladu z americkych stranek,a prevadet to na jouly :?: :oops:
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Příspěvek od bflm.psvz »

Číslo 2000 f/s je rychlost, nikoli energie. Jak správně poznamenal Dalča. Česky 2000 stop za vteřinu. T.j 609,6 metrů za se-kundu.
Rychlost se nerovná energii.
Energie se vypočítá dle známého vzorce E = m . c2. A nemusí to být zrovna jen výkon v Joulech. Jednotky ať si každý soudruh zvolí samostatně. Klidně unce/stopu, libra/ mile, a.t.p.
E = dopadová energie
m = hmotnost pohybujícího se tělesa
c = rychlost pohybujícího se těles ( nezapomeň tuto veličinu umocnit )
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Vždyť je to na tý wikipedii napsaný...

"Tannerite is intended to detonate when shot by a high-powered rifle." - čili "velkou" puškou...

"Small caliber rimfire or slow moving pistol ammunition will not initiate a detonation." - jak Dalcův experiment potvrzuje - pistole ani okrajovej zápal se nechytaj, vzduchovka pak už vůbec ne...

Složenim (dle wiki) je něco to mezi flashem a DAP - co to teda vlastně je :?:

p.s. (opět) dle wiki je taky velmi špatnej nápad odpalovat to v množství značně velkém (relativně) blízko jaderný elektrárny :twisted:
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

Já vás zdravím!
Nic není nemožné ale podle mého názoru je to pěkná blbost! :wink: Stačí se jenom lépe dívat na ukázky a pustit si je zpomaleně a přepočítat si vzdálenost a množství. :idea: . Dle mě spousta věcí nesedí a prakticky pochybuji že i při velké náhodě je k něčemu! 8) Myslím si že je to video montáž na výbušinu která sice funguje ale je výkonově velmi slabá a tudíž prakticky k ničemu (pokud někdo nemiluje hodně kouře a nic víc)! Zvukový efekt v prostředí v kterém se nachází spíše připomíná výbuch výbušiny v řádech několika 10-tek kg, nehledě na přesnost střelby na tak velkou vzdálenost "supersnajper" i tak by netrval tak dlouho! Tady jde spíše o zahoření, něco jako zahoření několika kg černého prachu volně loženého. To můj názor! :wink:
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Chce to číst, je to tam napsaný - vytvořeno PRÁVĚ pro efekty při střelbě - nejspíše proto je to taková podivná směs (AN, AP, Al, Ti a hydroxid? zirkoničitý)

Cílem není co nejúčinnější trhavina ale akustické efekty 8)
Slyšel's někdy větší flash dělobuch v nějakym údolí?

p.s. video na stránkách výrobce má některé pasáže zpomaleny :evil: holt marketing...
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

nezbyva nes vyzkouset :D
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Mě se tedy efekt zdá deklarovanému složení zcela odpovídající. Ze zvuku z videa se nedá soudit absolutně níc - kromě toho že samozřejmě může být počítačově upravený, už samotné snímání nějakým mikrofonkem na foťáku či kameře může úplně změnit jeho vnímání.

Jinak k použité složi - lze ji považovat spíš za flash prach, dusičnan amonný je sice jako oxidovadlo v téhle roli poněkud netypický, ale jeho použití celkem nic nebrání a určitě je funkční. Citlivosti výsledné slože k průstřelu se není co divit.
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Láďa R
Příspěvky: 20
Registrován: úte 20. říj 2009, 20:19
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od Láďa R »

Zkoušel jste to někdo, nebo něco co by mělo stejné vlastnosti?
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

ze střelnice tě s tim vyhodí a zkoušet do toho střílet jinde je mimořádně o hubu... :(
Láďa R
Příspěvky: 20
Registrován: úte 20. říj 2009, 20:19
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od Láďa R »

Jo, se střelnicí je problém, zatim nás tam ani nepustěj. A jinde to tedy zkoušet nechci. :cry:
Láďa R
Příspěvky: 20
Registrován: úte 20. říj 2009, 20:19
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od Láďa R »

No, tak pustili. Tannerite sice neumím, ale podobný efekt jsem spáchal. Je to tak jednoduché a já vůl nad tím koumal tak dlouho.
Odpovědět