P: Bezdratový 12kanálový spínáč

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Spo.On
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. črc 2011, 18:15

P: Bezdratový 12kanálový spínáč

Příspěvek od Spo.On »

Zdravím, nabízím k prodeji bezdrátový radiový modul s 12 spínanými tranzistory... po troše námahy se z toho dá udělat bezdrátový odpalovací pult... obsahuje i kódovaní přenosu, eliminuje možnost náhodného odpalu pomocí jiných ovladačů na stejné frekvenci...

V česku se nedá sehnat, já objednával z ciziny...
(je plně funkční, drátová propojka tam byla už z výroby)

Cena: 500,-

Více fotek + technické informace: http://leteckaposta.cz/355764259
Přílohy
dd.jpg
dd.jpg (35.51 KiB) Zobrazeno 31380 x
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

z číny 175 kč a z druhý prodejny 155. jen si kupte. milánkové.
Uživatelský avatar
Spo.On
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. črc 2011, 18:15

Příspěvek od Spo.On »

cože? když jsem to cca před rokem kupoval vycházel na 25$ to bych rád věděl kde jsi ho našel tak levně... je možné že zlevnili, ale o tolik?
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Kde

Příspěvek od srabsrab »

Coze? za 175? za 155? Kde??? ... to me zajima ... ja kupoval flajzar "vecicky" ktere nakonec dohromady kdoviproc nedosahou ani 50 metru ve volnem prostranstvi za .... no proste strasnych penez :(
Uživatelský avatar
Spo.On
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. črc 2011, 18:15

Příspěvek od Spo.On »

Tohle by mělo na volným prostranství dosáhnout víc jak 300m...

jinak jsem našel nejlevnější tady: http://www.goodluckbuy.com/12ch-wall-li ... r-12v.html
za 14 dolarů... to je i s převodem na dolary cca 300,- nevím kde přišel na 155Kč příště si to ověř než něco plácneš...
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

Příspěvek od IBRO »

Tak přesně z téhle soupravy jsem si stavěl asi tak před třema měsíci já svůj 12ch. pultík. Můžu doporučit zatím v pohodě bez sebemenšího průseru (rušení nebo tak) a s externí antenkou chodí na volém prostranství víc jak 500m
Přílohy
1.jpg
1.jpg (80.73 KiB) Zobrazeno 31204 x
2.jpg
2.jpg (102.9 KiB) Zobrazeno 31204 x
3.jpg
3.jpg (96.09 KiB) Zobrazeno 31204 x
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

Zdravím. V elektronice se tolik nevyznám ale zajímalo by mě na jakém principu těch 12 odpalů funguje. Zda je každý přijímač automaticky naladěn na dodaný ovladač, nebo jsou všechny nalazeny stejně? Jde mi o to že kdybych si tímto způsobem chtěl vyrobit třeba 5 takovýchto zařízení, zda by stiskem jednoho tlačítka na ovladači odplálilo všech 5 zařízení stejnou pozici, nebo jen to jedno zařízení na které je ovladač naladěn? Vím že to zní složitě ale snad to chápete.
Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

Příspěvek od IBRO »

Jo to je dobrá otázka. Uvažoval jsem nad tím taky bohužel se stopro jistotou nedokážu odpovědět. Ale mělo by to být tak že každý ten přijímač je naladěn pouze na svůj vysílač dokonce je na tom mém tlačítko LEARN tey učení. Takže každý přijímač by se měl dát naučit pouze na svýj konkrétní vysílač. Po odpalu jednoho čísla by tedy měl odpálit jen jeden přijímač (kufr). Odzkoušené to ale nemám. Časem ale chci pořídit ještě jednu stejnou soupravu takže odzkouším.
Uživatelský avatar
Spo.On
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. črc 2011, 18:15

Příspěvek od Spo.On »

všechny přijímače a vysílače jsou naladěny na stejnou frekvenci, nicméně je tam kodér, který by sem mohl dát upravit aby se dal mechanickýma přepínačema změnit na jiný kód... teoreticky by šlo jedním ovladačem odpalovat 16 ruzných příjmačů (ty by byly samozřejmě přepnutý každý na jiný kód)
http://www.e-ele.net/DataSheet/PT2262.pdf

PS: tlačítko learn je tam jen na změnu módu spínání....
Uživatelský avatar
Derrick
PFG
Příspěvky: 226
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:45
Bydliště: Wolfenstein

Příspěvek od Derrick »

PS: tlačítko learn je tam jen na změnu módu spínání....
Pokud je tam výše uvedený VF modul s kódem (tedy PT2262 pracující na frekvenci 433MHz), pak tlačítko "learn" slouží ke spárování vysílače s příjmačem. Mělo by to fungovat tak, že po stisknutí tlačítka "learn" na příjmači se tento přepne do módu učení a po obdržení kódové sekvence z vysílače tuto uloží a reaguje pak již pouze na ni. Celkem lze v případě tohoto obvodu uložit do paměti 4 vysílače.
Při podržení tlačítka na dobu 5s dojde k vymazání uložených kódů.
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

Příspěvek od IBRO »

Ano potvrzuji slova Derricka opravdu se to po stisku tlačítka learn takto chová.
Mám ale pouze jeden ovladač (pádlo) takže nemůžu ověřit zda by přijímač nereagoval na nějaký druhý-stejný. Jinak se to opravdu chová tak že dlouhým stiskem se přijímač vymaže a nereaguje na žádné z tlačítek pádla. Na desce příjimače je i malé piezo a doprovází pípáním. Krátkým stiskem se hodí do stavu učení a po zachycení signálu z vysílače (stisk libovolného tlačítka) tento potvrdí pípnutím a uloží se to. Pak už reaguje spínáním příslušných výstupů po stlačení čísla na vysílači. A chodí to celé na 315MHz.
A na přijímači není žádný známý dekodér ale procesor a nějaká logika z řady 74HC...teď nevím přesně. Žádné jiné io. Mám tenhle model:
http://www.ebay.com/itm/12CH-Latch-RF-R ... 9163929%26
Uživatelský avatar
Spo.On
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. črc 2011, 18:15

Příspěvek od Spo.On »

Tak jo možná že už jsou chytřejší... ale alespoň ovladače mají nastavený stejný kód... ale tam se dá snadno změnit...
Uživatelský avatar
mortl112211
Příspěvky: 35
Registrován: ned 27. čer 2010, 21:39

Příspěvek od mortl112211 »

Libor prosimte hod tu njaky schema jak sis to zapojil celkem by me to zajmalo jak to ma s vyresene . Diky moc :) :) :) :)
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

Pult

Příspěvek od IBRO »

Jen jsem to tak narychlo zkreslil na papír. Není to nic složitého. Přepínač je výkonový a slouží klasika pro volbu módů FIRE a TEST. V poloze fire po sepnutí libovolného relé protéká proud palníkem a dochází k odpalu palníku. Toto je indikováno červenou led signalizující odpal. V poloze Test se kontroluje uzavření obvodu na libovolném výstupu. Je li palník připojen protéká proud zelenou led (použity nízkopříkonové) a ta indikuje uzavřený obvod tedy připraveno k odpalu. No a protože je přepínač v poloze test není báze tranzistoru na kladném potenciálu a přechodem B-E neprotéká proud. Proto je uzavřen i přechod C-E a nesvítí obě led které jsou vlastně v sérii ale jen ta zelená. Dále je na pultíku LCD panelový voltmetr pro kontrolu napětí baterie a vestavěná síťová nabíječka vnitřní baterie s obvodem L200. Umí omezit max napětí na baterii i nabíjecí proud. Pult tak může být připojen na síť prakticy neomezeně aniž by docházelo k přebíjení baterie.
Přílohy
pult.jpg
pult.jpg (39.56 KiB) Zobrazeno 30885 x
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

Vypadá to dobře. A celkové výrobní náklady +/- ?
Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

pult

Příspěvek od IBRO »

Asi do 1500,- cca. Ale je s tím hodně práce hlavně ten čelní panel spousta otvorů a tak všechno ručně. Chce si to pohrát a mít nato čas....
Uživatelský avatar
mortl112211
Příspěvky: 35
Registrován: ned 27. čer 2010, 21:39

Příspěvek od mortl112211 »

za tema palnikama ta zem to myslim klasiky (minus u baterie ) aji u toho tranzistoru spojene vsechno dohromady jak vyvody palniku tak ten tranzisor ?
Uživatelský avatar
IBRO
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. bře 2007, 15:27

pult

Příspěvek od IBRO »

Ano prosim je to jeden potenciál. Mínus baterky prostě...
Uživatelský avatar
avula
Příspěvky: 12
Registrován: pát 10. říj 2008, 21:19
Kontaktovat uživatele:

pult

Příspěvek od avula »

jaký jsi tam použil ten kondenzátor :?: :?:
Uživatelský avatar
mortl112211
Příspěvky: 35
Registrován: ned 27. čer 2010, 21:39

Příspěvek od mortl112211 »

to nejsou kondezatory ale rele (muzez nahradit obycejnym spinacem ) to spis by byla lepsi otazka co tam mas za tranzistory a odpory podle me by mely byt odpory okolo 50 ohmu ?
Odpovědět