Policisté zatkli kolegu v bytě s výbušninami...

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Policisté zatkli kolegu v bytě s výbušninami...

Příspěvek od AKA the A »

Kdopak ví nějaký extra detaily? :twisted:

A otázka za 5 (let natvrdo :skull:) - jak ho vyčmuchali?
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

blazen s trhavinami v panelaku neni kolega. K vuli takovym, se pak bude spatne divat i na ohnostrujce. Ohnostrujstvi je krasny a nelehky obor, ktery v sobe spojuje chemii, fyziku, matematiku, strojirenstvi, mechaniku, kreativitu, duvtip a vynalezavost. Clovek musi vstrebat neskutecne kvantum vedomosti a naucit se spouste dovednosti. Obri mnozstvi materialu, penez a roky casu musi obetovat, aby se posunul smerem k dokonalym a preciznim efektum.
Efektni pyrotechnika je nadherny obor, snad o neho neprijdeme...
Pyru Zdar
odpal to
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

O tomto případu nic nevím, jen bych rád podotkl, že trhaviny jsou obecně spíše méně citlivé k mechanickým i jiným podnětům než pyrotechnické slože. Kdybych se měl rozhodnout jestli mít doma pixlu černého prachu nebo štangli dynamitu, vybral bych si z hlediska bezpečnosti spíš to druhé :wink: Výroba efektové pyrotechniky rozhodně není neškodný koníček vhodný do paneláku, stejně jako výroba trhavin nebo dokonce třaskavin..
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

mailou: ono asi došlo k malému nedorozumění, tím "kolegou" v nadpisu příspěvku bylo zřejmě myšleno, že zasahující policisté zatkli svého kolegu, tedy jiného policistu :wink:
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Televize Nova opět nesklamala,jako odborníka na výbušniny si do této reportáže vzala nějakýho Jaryna co dělá profi ohňostroje ,ktrého povýšili na experta na výbušniny jméno si nepamatuji asi to byl někdo z těch hodně bezvýznamných na tomto poli ale dorazil mě jeho velmi "fundovaný" názor na PETN kdy se jedná o velmi nestabilní látku jenž se nesmí ani převážet.
Korunu tomu nasadil na závěr reportér jenž prohlásil že stačí jen požár v sousedním bytě a panelák se může sesunout k zemi.
Co dodat........klasické ukázka vymývání mozků ovčanům.
Jo a na závěr....policista si liboval v chemii a byl návštěvníkem internetu kde se zajímal o výrobu výbušnin. Inspekce jej sledovala již delší dobu.
:wink: :wink: Taxi z toho vemte ponaučení.
simonx
PFG
Příspěvky: 94
Registrován: pon 24. říj 2011, 21:52

Příspěvek od simonx »

kratej jim chudakum rozpocet, kde se da a tak se zjevne snazil sboru pomoci, jak umel nejlepe... Kdyby sluzebni Oktavky byly serizene na mix s ethanolem, urcite by ten byt byl jeden kvas a destilace :D
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Blaster píše:mailou: ono asi došlo k malému nedorozumění, tím "kolegou" v nadpisu příspěvku bylo zřejmě myšleno, že zasahující policisté zatkli svého kolegu, tedy jiného policistu :wink:
ajo ajo :wink:

to maniak:
ale co se stangli dynamitu? Jak udelat z PETN svetlicky zelene, cervene nebo modre? Jak udelat z peroxidu krasny trasovac? No proste vsechny ty hmoty s detonacni vlnou jsou na prd.
Ohnostroje jsou prekrasna podivana. Brizanty patri do dolu a armade!
odpal to
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

mailou: zdá se, že odvádíš pozornost poněkud od původního tématu. Já sem se vyjadřoval k bezpečnosti a na tom co jsem napsal trvám. Nelze tvrdit, že trhaviny jsou nebezpečné a efektová pyrotechnika bezpečná do paneláku, protože to prostě není pravda :tooth:
A co se týče toho co je a co není naprd, to je čistě věcí osobního názoru. Když o něčem nevím nic, tak to nehodnotím :wink:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

Příspěvek od Béda »

Příspěvek odstraněn pro zbytečné tlachání.
Naposledy upravil(a) Béda dne čtv 23. kvě 2013, 22:51, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Maniak píše:mailou: zdá se, že odvádíš pozornost poněkud od původního tématu. Já sem se vyjadřoval k bezpečnosti a na tom co jsem napsal trvám. Nelze tvrdit, že trhaviny jsou nebezpečné a efektová pyrotechnika bezpečná do paneláku, protože to prostě není pravda :tooth:
A co se týče toho co je a co není naprd, to je čistě věcí osobního názoru. Když o něčem nevím nic, tak to nehodnotím :wink:

vsechny vybusne latky jsou za jistych okolnosti nebezpecne. Jasne ze pyro-sloze jsou co do iniciace daleko nebezpecnejsi.
A mas recht o brizantech vim prd. Neni to muj obor zajmu. A vyjadril jsem jen svuj nazor. Proste me by nestacilo, se z necim pachtit dlouhe desitky hodin, aby pak jedinym efektem byla rana, dira v plechu nebo zniceni cehokoliv.
ale zpatky k tematu...
odpal to
Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

Moc bych za to nedal, kdyby to mělo souvislost s touhle 2.5 roku starou kauzou. Dva pyrotechnici-amatéři v jedné vesnici? To mi nepřijde moc pravděpodobné.
AKA the A: já a strejda Occam si myslíme, že ho vyčmuchali triviálně - někdo ho naprášil :) Holt Pyroforum se v zaměstnání neprohlíží :D :D :D
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

destrukce, trhavina, poplašné zprávy...

Příspěvek od Dalca »

Mňo, řekl bych toto.. zas nám tu televize NOVA vymejvá mozky... týpek, polda měl doma sbírečku, mimo jinýho tam našli PENT. Pent je popsán velmi demagogicky a zkreslene, nicméně s tím strašením lidí...

Koukněte na nedávnou katastrofu ve Frenštátě...
Stačil magor a barák v prdeli, mrtví, těžce zranění... Půl města v šoku. A nepoužil ani pidigram PENTU, DYNAMITU nebo jiný trhaviny...

Když magor, nebo fanatik bude chtít někoho zabít, způsob si vždycky najde, kdyby je měl podříznout kapesním nožíkem.

Neschvaluji čin oného soudruha, ale myslím, že je zbytečně démonizován a přeceňován ve svých důsledcích...

P.S: ža by PENT bal až tak nestabilní, jak uvádí "odborný expert" televize NOva jest mi docela novinkou...
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

http://www.novinky.cz/krimi/295984-u-po ... stila.html

jestli to tak nějak ZASE nebude bouře v sklenici vody.
simonx
PFG
Příspěvky: 94
Registrován: pon 24. říj 2011, 21:52

Příspěvek od simonx »

To Maniak "Já sem se vyjadřoval k bezpečnosti a na tom co jsem napsal trvám. Nelze tvrdit, že trhaviny jsou nebezpečné a efektová pyrotechnika bezpečná do paneláku, protože to prostě není pravda"

S tim nelze nez bezvyhradne souhlasit. Nedavno probehly medii fotografie a kratke video, ktere zachycovaly to, co zbylo po masivnim zelezobetonovem dalnicnim (!) mostu kdesi ve vnitrozemi Ciny, po-te, co kamion vezouci prave zabavni pyrotechniku na nem explodoval. Vyjev mluvil za sve.
Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

Kam vlastně zmizelo vlákno "Podání vysvětlení"?
Pandy: jestli je pravda to co píšou v tom článku, tak to fakt vypadá na nějakého chudáka nadšence.
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Jak se tu dohadoval maniak s milouem, myslím že efektní a brysantní pyrotechnika by se mohla přirovnat k elektrikářovi a strojařovi. Jsou vzájemně propojeni, ale každý je nakonec úplně odlišný.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
Nitro007
Příspěvky: 200
Registrován: ned 04. lis 2007, 19:22

Příspěvek od Nitro007 »

To víš že jo, určitě to byl obyčejnej slušnej člověk co rozhodně nic špatnýho v úmyslu neměl. Akorát zas nějakej dobrák se mu chtěl pomstít tak ho napráskal. Jsem zvědav, jestli zakážou i propanbutanové lahve :lol: Nezapomínejte pánové, že tady jste v Čechách. A kdo nepráská a nekrade, není Čech.
Možná doma ani nic neměl, jen obyčejné neškodné chemky. A pokud to nebylo T+ tak mu to budou muset asi i pěkně vrátit.

Nakonec nám zbude už fakt jenom chlemtat to pívo. :chlast: Z toho snad výbušninu nikdo vyrábět nebude :lol:
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

šťára v kvartýře...

Příspěvek od Dalca »

By mně zajímalo, co by psali pisálkové o prohlídce u mně doma...
Zásoby munice (legální, ale to se jaxi dycky opomene napsat)
Literatura: chemie - Urbi, šídlo, celej Votoček, Remy, Regál knih o zbraních historických i soičastných včetně 2 svazkové speciální techniky, skripta z VŠAZ (vysoká škola tondy zápotockýho) - všecky nebudu uvádět...
Asi bych byl prezentován jako českej Ládínek (ušámabingoalladin).

Někomu byl týpek nepohodlnej tak našli slabinu a na tohle ho uvařili.
Poplach v Kovářský uličce...
Se mi nechce věřit, že by policajt doma páchal bomby a hodlal provádět teroristické útoky ve velkým...
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

Omlouvám se za následující text, ale když jsem viděl ten článek na novinkách, tak mě to zase jednou pořádně vytočilo.
Ten pisálek podle textu asi s obtížemi dal základní školu a jak je v dnešní době zvykem, svou neznalost v přírodních vědách, v matematice a nebo technice obhajoval tím, že "na to nemá buňky" a nebo že je humanitněji zaměřený - čili jak snadno a kulatně říci, že máte v hlavě nasráno, ale tvářite se chytře. Protože útočit na někoho slovy, že má doma chemické prášky nebo nedejbože složení TNT!!!!! je na úrovni šimpanze po lobotomii.
Bohužel v naší společnosti, kde se na všechno požaduje odborník (když už jsou i sextrenéři, tak jsou ti lidi asi fakt neschopní) je každý zájem v méně obvyklé oblasti považován skoro za úchylku. Holt když někomu k naplnění života stačí hltat moudra z televize a jít na procházku do obchodního centra... Když vidím na vysoké škole lidi studující chemii, kteří nedokážou po roce dvou studia pochopit tak elementární věci, jako že chemik počítá v molech z důvodů zjevných v laboratoři se vás jsou schopní zeptat, jestli můžou ten éter na grignarda doředit vodou, když ho maj málo a když neudělaj tohle, tak si do výdejny pro 120ml dojdou se stovkovou kádinkou a divěj se, že jim nechtějí nalít...

Ještě jednou se omlouvám za ten výlev, ale prostě chci od někoho vysvětlení, jak někdo může bejt blbej a ještě se tím chlubit, neb jak říkal Sinuhet, "Jen hlupák obrací svůj omyl ve cnost a vychloubá se jím".
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

CZip píše:Když vidím na vysoké škole lidi studující chemii, kteří nedokážou po roce dvou studia pochopit tak elementární věci, jako že chemik počítá v molech z důvodů zjevných v laboratoři se vás jsou schopní zeptat, jestli můžou ten éter na grignarda doředit vodou, když ho maj málo a když neudělaj tohle, tak si do výdejny pro 120ml dojdou se stovkovou kádinkou a divěj se, že jim nechtějí nalít...
Na VŠ!? Tohle se u nás nestávalo ani na střední, a to jsme byli gympl a ne nějaká prumka (i když si teda nepamatuju, jestli jsme někdy míchali grignarda).
Odpovědět