Zdražování pyrotechniky

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Zdražování pyrotechniky

Příspěvek od liorlior »

Nevím, jestli jste si toho všimli, ale za posledních pár měsíců pyrotechnika výrazně prodražila. A protože jsem pečlivý člověk, tak mi neuniklo pár faktů. Zdražení je v některých případech i o 100%, 200%. Kurz k dolaru sice nebyl příznivý, ale takové zdražení je podle mě jen ukázkou nehorázné drzosti velkých dovozců. Např. ještě v únoru jsem od Tarry objednával gold tail za 6Kč, nyní v nabídce chybí a obecně krásné row shoty a single shoty, které menší ohňostroj parádně oživily za pár stovek mizí. Místo nich jsou nabízeny podobné ale za 400Kč, což je navýšení ceny o 180%. Single shoty, které stály 25Kč nyní stojí 54Kč. Osobně si myslím, že zdražení přijít muselo, to jsme věděli, ale tohle je zlodějna. Jaký je Váš názor?
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Příspěvek od srabsrab »

No konkretne tahle firma mi davala po par vetsich nakupech 60% slevu ... pak zacla delat ceniky kde bylo vsechno dobre zbozi oznaceno za bezslevove a slevy tedy platily jenom pro ty horsi kousky co se vubec neprodavaly protoze nestaly za nic (i kdybych to bral po krabicich tak proste na kulovky a obecne lepsi zbozi sleva 0 nic, jestli bych nakou slevu mel nyni netusim, pac nic co jsem potreboval a nebylo oznacene jako pevna cena, uz hooodne dlouho nemeli)

Koukam schvalne na jejich novej cenik a tech 200% co rikas je jeste slabota po par radcich... mozna bych mohl najit nekde ulozene ceniky 2 roky zpet ... napriklad takova obycejna zapalna pochoden 4minutova se prodavala za 8 a ted koukam za ni chteji uz 30 bez dane ... METTALIC SCORPION 19 ran muj oblibeny kompaktik stoji o 300% vic nez staval ... no kdyby jenom ten kurz koruny ... nove zakony a celkove snaha omezit vsechnu zabavu ... no nevim nevim, ale takhle firma konkretne to trosku prehani... zlate predsilvestrovske akce v supermarketech
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

re

Příspěvek od liorlior »

Kompakty jsme bral od jiného dodavatele, takže jsem nemohl soudit, 300% je ukrutná zlodějna. Já tyhle akce nechápu, když můžou sundat 60% z ceny, tak musejí mít nekřesťanský marže. Já bych udělal zákon, aby si mohli dát max. 50% marži. Nejvíc líto je mi menších ohňostrůjců, které toto nádherné řemeslo živí. Chtělo by to, aby se pár lidí dalo dohromady, navázalo kontakty se zahraničím a zatli té zlodějně tipec!
scorpions-cz
Příspěvky: 46
Registrován: sob 04. čer 2011, 18:03

Příspěvek od scorpions-cz »

Tak kupujte jinde :lol: Já nakupuju např. KP 75mm za 65Kč a třeba kompakt 25ran 50mm za 741Kč. Ceny jsou bez daně.
Joo ,ale jsem tam registrovanej jako ohňostrojař a beru za VC.
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Já jsem teda nakupoval tuším od všech velkých dodavatelů a všude mi to přišlo stejné. Mohu se zeptat od koho nakupujete? Popř. napište přes sz ať tu neděláme reklamu, nebo není někdo dotčen. Děkuji
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Nemáte někdo kontakt na dobrého dovozce single shotů?
scorpions-cz
Příspěvky: 46
Registrován: sob 04. čer 2011, 18:03

Příspěvek od scorpions-cz »

pěkný single shoty vyrábí slováci Privatex ,ale nejsou nejlevnější a nevím jestli to sem někdo vozí.
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

ceny

Příspěvek od Dalca »

no já osobně bych tady uvítal srovnání cen dodavatelů....
Fakt je, že v poslední době letí ceny nahoru podstatně víc, než kurzovní změnou...
Buď číňani začli brát velký výplaty, nebo je něco jinak :idea:
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Viděl bych to na ty výplaty. Asiaté skoupili komplet produkci .22LR patron Lapua. Měl jsem tyto patronky tuze rád. Levné a přesné. Lumpárna!
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

.22

Příspěvek od Dalca »

Lapuy jsem střílel taky, slušná kvalita z a rozumnej peníz. teď mám zásobu remingtonů, přesnost podobná koupil jsem za 1,4Kč. V Browingu v pohodě, v Beretě se občas sekne. naštěstí fakt jen občas.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Příspěvek od bflm.psvz »

Lapuy byly cítit po akutolu, neví někdo proč?
Remingtoni mají dobrou přesnost, ale tak jedna v krabičce selže.
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Privatex má opravdu zajímavou nabíku i slušný ceny. Kdyby někdo chtěl přeposlat nabídku sz.
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Teď mi přišla také nabídka nových kompaktů, posuďte sami. Kompakt 20mm, 135 ran, 10s. Cena 1300, je to adekvátní?

https://www.youtube.com/watch?v=1z4CK0PW4iA
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

kompakt

Příspěvek od Dalca »

no nevím, za ty prachy koupím i něco výškovějšího ve větší ráži.
Zdá se mi to moc peněz za málo muziky.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Příspěvek od srabsrab »

Tyhle rychlokompakty byly vzdy predrazene ... horsi je vse ostatni vcetne obycejne zapalne snury .... no snad aspon zlevni lokomotivy at muzeme znehodnocenim meny zastavit tu vrazednou deflaci :D
jaroš
Příspěvky: 25
Registrován: pon 06. čer 2005, 06:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaroš »

Přišel mi nový cenník a skoro mi vypadly oči kulovka 2palce za 77+dph.Musím to vyzkoušet ale za ty prachy to nejspíš stát nebude.
SEMTEX-nejlepší energy drink
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Příspěvek od srabsrab »

jaroš píše:Přišel mi nový cenník a skoro mi vypadly oči kulovka 2palce za 77+dph.Musím to vyzkoušet ale za ty prachy to nejspíš stát nebude.
V zadnem pripade nezkouset pokud neposlou zadarmo! Jinak si manageri te firmy reknou jakej to byl skvelej tah! Rozdil mezi dvoupalcovkou pred rokem a nyni je prave tech 77 - 18 Kc! + DPH

Zkur..ej novej zakon, zkur.. slozitejsi byrokracie ... 10-30% zdrazeni OK beru nic s tim nenadelame, nebudou podnikat jenom tak pro radost a jeste to dotovat ... ale toto je proste uplne mimo


Hmm koukam ze 2 palcovka za 38 .. kdesi vzal tech 77?
jaroš
Příspěvky: 25
Registrován: pon 06. čer 2005, 06:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaroš »

Aktuální cenník od PM.Má to být nějaká novinka od Vulcanu.
SEMTEX-nejlepší energy drink
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Prodejcům opravdu hrabe :D Rowshot který ještě začátkem roku stál 140Kč, dnes ten samej za 320.
Nevíte někdo o kompaktu, row shotu s efektem barevného padajícího listí?
Dřív jsem používal malachit v kombinaci s row shotem stejného efektu, ani jeden z kompaktů už se sem nedováží.
Uživatelský avatar
mortl112211
Příspěvky: 35
Registrován: ned 27. čer 2010, 21:39

Příspěvek od mortl112211 »

stejne to skonci tak ze kazdy budeme toho sveho cinana znameho a vzdycky mu neco doveze z domova :D
Odpovědět