co mě můžou?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

smolař

co mě můžou?

Příspěvek od smolař »

taková blbost, přijela na návštěvu má nábožná babka a já nebyl doma , u dveří do mé laborky ji asi něco praštilo přes čuňu a tak měla péči, co tam je. Blbý bylo, že má všechny naše klíče a tak se mě v tom pohrabala.
ještě horší, že došla k názoru, že se tam dělají drogy.
Sebrala mě tam pytlíky s NaN2, dusičnanem barnatým, chloridem rtuťnatým a dusičnanem vápenatým a nechala BLBEJ :evil: :evil: vzkaz, že pokud tu laborku ještě najde až se objeví za týden, nebude čekat, jestli mí rodiče dostanou rozum a jde s tím pervitinem :D rovnou na četníky (myslí policajty :cry: ) aby nás , celou rodinu, dali do žaláře, že bůh se na to svinstvo nemůže dívat a další hnusný slinty. Co mě PČR za ten NaN2 a to další může? Udělat domovní prohlídku?
Uživatelský avatar
Anubis
Příspěvky: 31
Registrován: pon 15. lis 2004, 19:53
Bydliště: Dakara

Příspěvek od Anubis »

Heh, mohla by se otrávit s NaN2 :) a pokud ti tam jen tak vlezla a sebrala ti to, není to krádež? Přeci nemá právo ti brát tvé věci a i když si myslí kdo ví co to je. Zkus rodiče, ať jí to vysvětlí :)
Až uvidíte velký atomový hřib, tak ten patří mně!
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

no starší lidí holt někdy nemají pochopení :(
můžeš ji zkusit vysvětlit, že tam děláš jenom školní pokusy atd...
Pokud je to aspoň trochu možná, tak bych se jí ten NaN3 pokus za každou cenu vzít nebo vyměnit za něoc podobného, takováto látka v nepovalaných rukách může způsobit katastrofu.
ad Legislativa:pf-informační zdroje-autorizace pro T+ myslím že tam někde je i odzak na zákon o přechovávání jedů a spol:)
Tse-Tse
Uživatelský avatar
TEMPUS
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. lis 2004, 09:36

Příspěvek od TEMPUS »

To skor mozes udat ty ju. Ona ti nepovolene vstupila na tvoje uzemie, ukradla veci (na dotycne chemikalie sa myslim nevvyzaduje ziadne povolenie, takze fizli ti nic nemozu, vsetko mas legalne kupene...problem by nastal, ak by si tam mal hotovu vybusninu alebo azid sodny, fenol a ine chem. predajne len na povolenie. (treba mat ukoncenu VS chemicku a povolenie od uradov...)
Porad sa s rodicmi. Mna osobne by to nehorazne nasralo, keby sa mi dakto kurvil v labine...na tieto veci som dost citlivy...

PS> ty si tam mal NaN2 alebo NaN3 ? Ak je to ten druhy pripad, tak sa k tomu nepriznaj alebo jej to uchmatni naspat...
Organicus energeticus
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

1) Primarna otázka stojí trochu inak - vedeli rodičia, že máš labák a čo tam páchaš? Od tohto bodu sa totiž odvíjajú všetky scenáre...

2) Aké sú rodinné vzťahy? Je babka obecný vlezloň, z ktorého nič rozumné "nekouká" (o peniaze ide vždy až v prvom rade), alebo je to prijemná stará dáma, s ktorou sa dá viesť reč (a teraz nejde o tvoje osobné vzťahy či názory)

3) Možné scenáre:
- rodičové ťa nepodržia (prečo asi) -> likvidácia labáku - ak nie si plnoletý a zarábajúci, tak nevybojuješ nič

- rodičové ťa podržia a babka ide na policiu -> rodinný konflikt jak zo špatného filmu
-> 1) čo môžu policajti nájsť u teba a čo z toho/za to
-> 2) čo môžu policajti nájsť u babky ("ukradnutý" chlorid ortutnatý...) a čo z toho/za to

- rodičové ťa podržia a babka NEjde na policiu -> rodinný konflikt jak zo špatného filmu, až po vydedenie (nesmejte sa!) - počítaj so zostreným dohľadom a tým, že dostaneš najavo, že máš prejavovať patričnú vďaku

- babka si to nechá vysvetliť -> prvý krok, o ktorý by si sa mal pokúsiť - a bohužiaľ , musíš povedať pravdu, celú pravdu a nič než pravdu - tu strašne záleží na tom, ako s babkou vychádzaš...

- protiútok - obvinenie babky s krádeže nebezpečných chemikálií (na policii) je použiteľné v rámci vyjednávania ako nátlakový prostriedok, ale
reálne je to krajné riešenie (babka by tiež mohla niektoré "dobroty" hodiť do odpadu :? ), a v prípade, že to začneš realizovať (podanie na polícii), nepočítaj so žiadnou podporou, ani s minimálnou, či morálnou od svojho okolia, skôr bude tlak opačný - a musíš to potom uhrať až do trpkého konca (uzmierenie bude nepravdepodobné až nemožné). Ten papier si dobre schovaj - je to prakticky cenný dôkaz o tom, že baba sa nebezpečných chemikálií "zmocnila".

Celkovo mám ale pocit, že tu smolař nepovedal všetko...
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Uživatelský avatar
Exxtec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 15. lis 2004, 22:19
Bydliště: kousek od Prahy

mno, co říci...

Příspěvek od Exxtec »

Smolař je asi opravdu smolař. Něco podobného se mi také stalo. Našli u mě pytlíčky a hned začali jakože vařim drogy a tak+ ty kecy že bůh tohle a támhle. Je to dost nepříjemný vysvětlovat doma jako že drogy ne, ale tak trošku bouchačky jo.... když řeknete(nevim teda jak kdo) že se zajímate o vybušniny tak si každý představuje teroristu nebo chudáka s utrženejma prstama. Bohužel to je a asi bude takový malý fenomén dneška.
Každopádně počítej s tím, že obsah pytlíčků už je někde ve formě roztoku a řítí se kanalizací :roll: ..... však neříkejte že by si to(peklo) neměl prožít každý? :twisted: :D
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

...

Příspěvek od alchemi »

Já jsem měl podobý problém s tchýní...když už jsem ji teda odvedl dceru (to jsem tedy fakt hájzl...) a ještě ke všemu jsem ji nechtěl poslouchat (je to generál a vošklivej :x ), tak začala mít řeči že mě jako práskne policii, že mě zavřou a konečně se mě zbaví atd...no tak jsem si říkal, že když ji prásknu dříve (třeba klackem, nebo devítkou...), tak to bude možná sebeobrana (chce to zapůsobit na soud :) ) a bude klid...no naštěstí se vše v dobré obrátilo a ,,pana tchýni'' jsem už skoro dva roky nezahlíd :D .
Jinak problém nábožensky založené babičky je dosti ošemetný, jelikož tito lidé staví víru nad rozum a poznání (většinou). Kolega za mladých let toto řešil nepravdivými údaji na etiketách (třeba...KNO3 = cukr, atd). Je to sice né příliš vhodné řešení, ale snad i nábožnou babičku přesvědčíš lépe o neškodnosti svého počínání, když jí ukážeš tu ,,potravinovou válku´´, kterou vedeš za pomocí cukru, prášku do pečiva a pálivé papriky :lol: (jo a to mazlavé, tak to je lístkové těsto...)
Uživatelský avatar
TEMPUS
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. lis 2004, 09:36

Příspěvek od TEMPUS »

Tak listkove cesto, co? :lol: A nema nahodou to listkove cesto nazov Semtex?
Organicus energeticus
PePa
Příspěvky: 62
Registrován: pon 29. lis 2004, 10:29

to už mě taky potkalo...

Příspěvek od PePa »

babička a vůbec jakýkoliv příslušník "ztracené generace" (ročníky po vítězném únoru to ví pes proč až tak mohutně nepostihlo a když tak ne tak hrubě) a zvlášť věřící, to je opravdu peklo...
Sranda byla, že laborku měl děda (byl zvyklý brát si trochu práce domů) a vzal mě do ní a párkrát mě něco předvedl, většinou neškodné věci typu jododusík nebo světlicová slož (byl jsem školní mládež)...do té doby to bábě nevadilo. Možná k tomu prdnutí v její hlavě přispěl jeden místní magor (národnostní menšina), co prý hodil v kostele piráta, nevím.
Jak říkáte, rodinná scéna jak ze špatného filmu, jenom vydědit nebylo koho (barák byl dědův), táta se zastával nejdřív nevím proč babky, pak, po konfrontaci s mámou a dědou mu došlo, že ušila na rodinu boudu, nevím už kolikátou...od té doby nás babka (proč se proboha děda musel podruhý ženit! a když už, to mu nestačila ta ovce pod kolníkem :x ) pomlouvá, no nechutný, prostě teď už může být všem jasný, proč jsem se o chemii pak pěkně dlouho nezajímal....

smolařovi bych radil aby si dal pozor (asi zbytečně) církev je dnes v ofenzívě a rozbalili to docela mohutně :evil: , mravnost nade vše :oops: to vím z kostela :lol:
Znám lidi, kteří měli laborku se svolením rodičů a udolal je, ne policie, ta to většinou odloží, ale místní farář nebo jiný kněz s houfem věrných (to víte, mají strach, aby se tady nevylíhla alkajda, nebo aby nezvítězil materialistický světonázor, nebo co :? )
takže, upřímnou soustrast a snad to přežiješ...horší může být snad jenom selhávka. :!:
Uživatelský avatar
Doctor Shadow
Příspěvky: 25
Registrován: úte 16. lis 2004, 14:17

Pane na nebi..:-))

Příspěvek od Doctor Shadow »

Každej vidí jen to, co chce, a pokud v tom chce hledat něco "proti Bohu" (větru, Alláhovi či kýho šlaka) tak si v tom pokaždý něco najde.

Však taky 3. přikázání bible chemikovy praví "nevysvětlíš" :lol: (a ani kdyby ses stavěl na škebli)

Co se prapříbuzenstva týče...poté co jsem oznámil že hodlám studovat na Všcht mi bylo řečeno, že mě stejně vyhodí, že to ani nemám zkoušet, na otázku proč mi bylo řečeno, že Bůh takový lidi nemá rád :lol: Konkrétně takové, co ubližují lidem. V životě jsem nikomu ani kost nezlomil, natož abych ho nechal létat luftem. Budiž, ignoroval jsem to.

Týden na to, když jsem vystěhoval starou místnost, která byla jen na odkládání harampádí, důkladně ji "odvšivil" a vysmejčil s tím, že tam budu mít lab, mi bylo řečeno že si to drahý prarodič(baba) nepřeje. odvětil jsem, že mě může jít udat, případně zavolat BIS, StB, KGB, FBI, CIA a všecky sousedky. Opět, ignorace.

A jako by toho nebylo málo, ve velké rodinné společnosti jsem se stal terčem otázek ohledně mých dlouhých rukávů a tmavého oblečení.
Jistě, zajímá mě chemie. Každý chemik je potencionální "vařič perníku" :lol: první zasáhl můj táta, když zařval, aby všichni drželi huby a nechali si jedovaté poznámky, že nic takového nedělám :wink: Sice jsou občas rodině trnem v oku pixle s chemií, ale nicméně, důvěřují mi a to je, přátelé, to hlavní. :wink:
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Peklo spol. s.r.o. - konečné řešení Vašich problémů!

Příspěvek od Maniak »

Můj osobní názor je, že problém není v bohu nebo nějakých takových zjevech, ale (tradičně) v lidech samých a jejich konkrétním názoru na věc.
Babičku katoličku (dokostelachodičku) na vesnici mám taky a jediné co mi říká je, abych dával bacha a nepřišel o pazoury. To samé sousedky s kterýma o tom plká nebo soused, bývalý učitel chemie.

Na nějaké vyšší bytosti se může vymlouvat každý, i smolař by mohl bábě říct že měl zjevení a že mu to poradil kýsi bůh :shock: a byl by to stejný nesmysl jako když se na to odvolává baba. Hlavní problém je, že ho babka nesnáší a to se ani v kostele ani na PČR nevyřeší k jeho spokojenosti :? . Pokud se za dotyčného smolaře rázně nepostaví rodiče, doporučil bych mu v zájmu bezpečnosti labinu zrušit, aspoň do doby kdy babice (snad už dost stará) odejde na věky do Pekla :evil:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

peklo...teplo...proč mrznout v nebi...

Příspěvek od alchemi »

No, peklo...tam se babici asi chtít nebude, neb dle představ křesťanů tam hoří ohně pekelné a sírou to tam zapáchá...takže jako u mě doma v laborce... :lol: ...tak to doufám, že se tam dostane i tchýně :twisted: .
Tak mě napadlo, že to peklo je vlastně předvoj alchymistické dílny a tedy určitý předvoj moderní chemie...tak tam chci taky (v nebi bude asi dosti nuda...).
Vlastnictví místnosti nazývané honosně laboratoř má své kouzlo, ale staví to majitele do světla určitého podezření, divných pohledů a zároveň neustálé obezřetnosti, kde, kdo a kdy...je to jako vlastnit drahý automobil...neustálé obavy.
Uživatelský avatar
TEMPUS
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. lis 2004, 09:36

Příspěvek od TEMPUS »

Tak kukám, že nie som jediný, kto má problémy chémia vs. príbuzní. Aj moji (teraz pre zmenu rodičia) mi do toho furt pindajú, a keďže zatiaľ bývam stále u nich, moc toho nenarobím. Niekto z našich zbadá kadičku a hneď mu po rozume behajú drogy, prípadne že chcem niekoho vyhodiť do luftu a pod...naši si už vypestovali určitú averziu voči chémii (stále si myslia, že to len tak blbnem, že ma to prejde a nevedia pochopiť, že mám o výbušniny - a nielen o ne, seriózny záujem). Nechápem ľudí, ktorí su posraní z dymu NH4Cl...
Výbušniny sú síce (pre niekoho) nepríjemná téma, ale tým, že sa budú prehliadať a všetci sa budú tváriť, že neexistujú, sa nič nevyrieši :!: .

Riešenie je nájsť si garáž - buď podnájom alebo ak sa dá, tak aj kúpiť, najlepšie niekde ďaleko od domu (alebo radšej aj od mesta :twisted: ). Ja sa to tak chystám spraviť tiež, len kde ju zohnať?. Problémom môže byť tiež zvedavý prenajímateľ a 30 000 na kúpu proste nemám...

Tí čo sú vlastníkmi čarovného priestoru zvaného laboratórium, by mohli napísať, ako to majú vyriešené...

PS.: cirkev je pekný shit...aj u nás sa dosť rozmáha, nechápem takých nábožných zadubencov, však žijeme v 21.storočí...niektorí ľudia majú asi spomalené mozgové funkcie a ešte sa nezobudili.
Organicus energeticus
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

no, možná je to trochu i tvým přístupem, já jsem rodičům jednoduše vysvětlil co a jak dělám, řekl jsem jim, že je rozdím mezi světlicí a ACP ktyrý může za velkou většinu zranění o kterých informuje TV nova a mám klid.... a dokonce se občas jdou podívat na odpal nějaké té kulovky :lol:
na církec je potřeba se dívat trošku komplexněji, je potřeba vědět, že koná také mnoho dobého(péče o nemocné, pomáhají lidme v Africe, atd..)
a pokud o ni nemáte zájem tak vás neobtěžuje, takové sou moje zkušenosti.
ps:znám jednoho kněze,který je i velmi odbrý chmik:))
Tse-Tse
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

...

Příspěvek od alchemi »

Já jsem to vyřešil ohledně laborky takto...původně a v prvopočátku jsem měl takovou chemickou skříň doma v pokoji (zařízeno drahým to otcem...byl to vědátor a tak tyto choutky pěstoval i u mé maličkosti...to mě bylo asi tak 8 let...provoz záhy ukončen pro neslučitelné zápachy pro lidský nos vycházející z mého pokoje... :twisted: ). Dál jsem pokračoval přes ,,klasiku´´ a to sklep. Později za svého působení na hájovně jsem měl takovou podkrovní místnost...to bylo OK. Ve 20 jsem si zařídil laborku na své terase v boudě (je tam stále...jo,jo, už je to 13 let, ale plní apíše funkci meziskladu dobrot...) a pak jsem plynule navázal na polorozpadlou a značně zanedbanou labinu v práci (chuděrka jedna), kteroužto dáváme v současnosi dohromady (ale už je to pohoda...máme tam i chromatograf.. :lol: ).
Ohledně kněze...za svého působení na civilce jsem chodil s jedním běhat (běhal v kutně...recesista jeden) a taky na pivko...takže asi záleží na jedinci...jinak můj postoj k círvi je spíše negativní...nemůžu pochopit jak někdo věří v něco co nikdo nikdy nespatřil, věří v dogmata a v době, kdy se dá vše spočítat, vyrobit, či popsat (tedy skoro vše, ale to co nejde terazky, tak jistě za pár let půjde) omílá něco o nebi a peklu...dle mě si nese každý své nebe a peklo v sobě...takže je to o lidské toleranci, touhách a vztazích k druhým (neškodit atd...).
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

dmt

Příspěvek od kammo »

Nie na chemicku temu......k tomu tvojmu nazoru na nebo a peklo a tak-tiez mam negativny postoj k cirkvy,ale zase musim povedat ze nikdy nebudeme poznat pravu a konecnu tvar realitya sveta,a preto by som vedecke poznatky neprecenoval........su veci,ktore sa nedaju vysvetlit.Popis my vedomie,ako moze vzniknut,co je to?...atd.Prirovnal by som to asi takto-mozes sa za svojho zivota pozriet priamo na svoj zatylok?....nie-len sprostredkovane,a tak nejako je to aj s tymi metafyzikymi vecami.Staci skusit 100gama LSD,alebo 20mg psilocybinu a ak si trochu inteligentny a hlbavy typ,tak to s tebe moze vyvolat vela otazok a pochybnosti.
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

...

Příspěvek od alchemi »

Skeptiku...koukat na zátylek...pokud by jsi chtěl vidět vše na vlastní oči, tak by jsi toho moc nepoznal...trochu to zavání myšlenkou...jestli ten měsíc není opravdu z marcipánu :) . Já to myslel asi takto...pokud něčemu věřím, tak to musí být podloženo fakty a je na jednotlivci, odkud je čerpá. Pokud jako berná mince bude sloužit např. BLESK, tak to nebude to pravé ořechové. Samozřejmě, že jsou věci, které v současnosti nedokážeme pochopit...neandrtálec by nejspíš nepochopil princip šroubovice a my jsme také na začátku poznání...uvaž, jak dlouhá je doba, kdy se dá hovořit o vědě a vědeckému náhledu na svět. Já bych tajemno a záhady nazval spíše zatím nepoznaným...
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

To Alchemi: jaký je to typ chromatografu?? A maká??
Pokud ano tiše závidím.
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

pandy...

Příspěvek od alchemi »

Pandy...do práce jdu a zítra, tak Ti napíšu...je to typ pro ,,horší zacházení´´, to znamená, že může bát v provozu i na autě za jízdy...maká spolehlivě... :lol: . Závidět se to dá, to uznávám :lol: .
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

hm

Příspěvek od kammo »

Hladanie zakonitosti a vysvetlovanie javou sa nikdy neskonci,uz to samo v sebe ma myslienku niecoho beznym sposobom nedosiahnutelneho....to so zatylkom je len najtrivialnejsi priklad obmedzenosti zmysloveho/?/poznania.
Odpovědět