co mě můžou?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Heisenberg
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. pro 2004, 20:35

Re: Smolař

Příspěvek od Heisenberg »

No já jsem měl taky ze svojí laboratoří, která sídlí v našem sklepení, zpočátku problémy, ale diplomatickým jednáním, vysvětlováním a důkazáním toho, že mít doma chemickou laboratoř má také určité výhody (čištění kdejakého sajrajtu, dezinfekce, předvedení nějákého toho zajímavého experimentu pro zájemce...) a hlavně příslibem toho, že jsou jisté meze za které nepůjdu, což ovšem vyžaduje naprostou důvěru, jsem to dotáhl tak daleko, že rodiče mé chemické snažení nejen tolerují, ale dokonce přiměřeně podporují...
Jó babička mamce taky říkala, že kdyby byla v její kůži, tak by to všechno letělo do popelnice, ale vedl jí k tomu spíš skutečný strach o mě než nějáká zášť. No smolařovi bych poradil, aby na to šel taky s rozumem a hlavně v klidu tak říkaje diplomaticky, nejdůležitější pro tebe bude získat na svou stranu rodiče :!: nebo je alespoň přivést do stavu neutrálního postoje, můžeš to zkusit klasickým převedením obrany v útok na babku a to třeba tak, že rodičům vysvětlíš jak to myslíš s chemií vážně, jak je to perspektivní obor a že se neobejdeš bez toho, co tě na ní nejvíce baví, totiž bez praktické činnosti-experimentování, zkrátka zaobal to tak, aby s toho vyplynulo, že babka neví vo co go, ovšem musíš si udržet nervy a nevést na babku přímý osobní útok, naopak bych postupoval tak, že bych dal najevo částečné pochopení jejího postoje(přiměřeného jejímu věku a sledováním zpráv na Tv Nova), avšak ukázal bych jeho nesmyslnost, na babku bych to nahrál tak jako, že se s ní snažíš usmířit po dobrém (pokud to jen jde, musíš to překousnout), jistě má také své slabosti (květiny...), to tě především ospravedlní v očích rodičů babce dojde "munice" a možná změkne. No, můžeš třeba hledat zastání taky ve škole, pokud máte dobráho chemikáře, třeba by se za tebe postavil :idea: Rozhodně, by bylo velké neštěstí, kdyby s tím bába šla na policajty, ovšem já velmi pochybuju, že to udělá,ono větčina lidí dělá činy jenom hubou a odhodlat se, aby šla na policajty udat svojeho vnuka, to pro ni bude těžké, už jenom proto, že starší lidé mají nedůvěru skoro ke všem včetně policie... a taky si myslím, že by to pro ňu mělo být těžké taky z morálního hlediska, teda pokud si z toho kostela alespoň něco odnesla. Rozhodně kdyby se o látkách jako NaN3 nebo HgCl2 dozvěděla policie, byl by to asi pěkný průšvih, to taky záleží na tom, co tam máte za policajty... Promiňte, že sem se tak rozepsal, ale myslím, že kolega se dostal dost nepříjemné situace...
Ještě k tomu náboženství, myslím, že tady někdo psal, že nemůže věřit v Boha, protože ho neviděl, viděl jsi snad někdy elektron, neviděl, ale taky věříš v jeho existnci, musíš, pokud alespoň trochu rozumíš chemii. Já nejsem členem žádné církve ani sekty, ale věřící člověk jsem, já se zdráhám uvěřit, že všechna ta krása kolem je jenom dílem náhody, myslím, že spousta velkých vědců pěstovala určité individuální náboženství, nejklasičtějším příkladem je asi Albert Einstein. Myslím, že je to záležitost určité lidské arogance, že se považujeme za nejdokonalejší tvory na této planetě, člověk pak nemá mnoho pokory, natož pak, aby uvěřil v něco, co je nad ním. Dle mého názoru se náboženství zdá nemoderní jen lidem, kteří Boha chápou jako nějákého bělovlasého dědečka, který nás má vlastně všechny rád, ale sem tam, když mu stoupne cukr se na někoho rozlobí a ztrestá ho, ale představa trestajícího Boha je podle mě středověká a nesmírně plítká... Církev má pro společnost velký význam, pokud dobře funguje a plní svou funkci, to že ethické hodnoty naší společnosti jsou odvozeny z křesťanství asi nikdo nepopře, Masaryk kdysi napsal něco v tom smyslu, že pokud církve ztratí postavení ve společnosti zmizí prameny našich etických hodnot a bez těchto pramenů hrozí, že se vytratí i tyto hodnoty samy... Šak je to taky problém naší doby, podívejte se na ty zástupy pragmatiků, ale to už je taky problém vědeckého výzkumu, který se dotýká i nás, kam pospěje věda, když se ve všem bude hledat jen materialistická účelnost, kam pospěje teoretický výzkum, který je stále finančně náročnější, když veškerá podstata vědy bude redukována jen na "praktickou" účelnost, vždyť všichni dobře víme jak je především teorie důležitá a jak se například díky vypracování kvantové teorie a teorie relativity mohly rozvinout celá odvětví, ale hlavní je, že objevování takových obecných poznatků člověka nesmírně obohacuje a v naší do jeho srdce také určitou pokoru, teorie relativity a kvantová teorie prospěla nesmírně také filozofii i když si to mnohdy sami filozofové čerpající jen ze společenských věd ani neuvědomují. No psal bych ještě dále, ale přece jenom je to fórum o výbušninách :) , když už se to tady ale nakouslo nemohl jsem si alespoň toto odpustit...
Uživatelský avatar
Phoenix
Příspěvky: 52
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:03
Bydliště: village of burned tires

Příspěvek od Phoenix »

Tse-Tse píše:...
na církec je potřeba se dívat trošku komplexněji, je potřeba vědět, že koná také mnoho dobého(péče o nemocné, pomáhají lidme v Africe, atd..)
...
ehm, k té africe bych měl výhrady, jestli máš za to že zákaz antikoncepce a následné šíření AIDS a hladomoru je pomoc, brát ti to nemůžu.. tady církev propaguje pouze svoje dobro (každý má svoji pravdu ;) ), racionálně to dobro zdaleka není
(se to tu zvrhlo v brutální OT, jsem zvědav jak se to rozvine :D )
OC1=CC=CC2=C1C(CCN(C)C)=CN2
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

Phoenix:kolega Heisenberg celkem přesně vystihl můj názor.
Je sice pravda, že církev antikoncepci neschvaluje, s čímž samozřejmě nesouhlasím, ale i tento problém se v dnešní církci dost diskutuje a je pravděpodobné, že tento názor pod tlakem okolností v relativni blízké době změní. A ostatně otázka je, do jaké míry by povolení antikoncepce zabránilo šíření HIV ve světě, kde většina lidí na kondom nemá peníze a kde odstatečně nefunguje osvěta.
Ale taky si uvědom, že církev zajištujě spoustě Afričanů vzdělání, zdravotní péči, atd.
Ale jak říkáš, tohle je příšerně OT a sem to moc nepatří :)
Tse-Tse
Uživatelský avatar
Hypersonik
Příspěvky: 8
Registrován: úte 16. lis 2004, 13:56
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Hypersonik »

Nemyslím, že je OFF TOPIC si povídat o tom, čím si projde ve vztahu k okolí každý chemik domácí. Vymatlanců je všude spousta, ale ze zkušenosti musím říct, že v církvích, na finančáku a v politice jich je drtivá většina. Smolařova babka je prostě útočný nábožný kokot. Moje babička (a celá rodina) má sice taky chemofobii, ale postupně se mi je všechny podařilo zpacifikovat. Zatím jediný průser jsem měl, když mi otec přebral popelnici a klacek zamatlanej od chloristanové TPH přidal k věcem určeným do krbu. Přikládala mamina ... trošku se lekla, taky proto, že se bojí blesků a bílou záři považovala za blesk kulovej :-). Po incidentu jsem musel všechny požárně nebezpečné věci (hořčík, oxidovadla, BP a tak) vystěhovat do sklepa. Rakety dělám dál, na balkóně si vařím chloristany a nikomu to nevadí. Stačí prostě preventivně na věc upozornit. "Hele mami tohle je hnojivo, trošku to bude smrdět asi jako bazénová chemie, tak Ti dám kytky na tři dny jinam, když tu nebudu, tak to vypnu......" Smolaři, Tvůj problém bych řešil podle toho, jestli je babka beznadějnej případ, nebo alespoň trochu sociálního IQ ještě má. Pokud je to skutečně kráva útočná, tak ji musíš ty zakázaný krámy sebrat, protože Ti takovej člověk je schopnej zničit život, o rodinné vztahy se neboj, protože s takovou stejně není o co stát. Ptal jsem se kolegy v práci (bývalý polda) co by následovalo. Pravděpodobně si Tě pozvou podat vysvětlení. Je bezpodmínečně nutné mít věrohodné vysvětlení na co legálního ty věci máš. Nejlépe, sehnat si podepsané prohlášení někoho, kdo má právo s těma věcma nakládat (pracoval jsi pod dozorem oprávněné osoby). Tím pádem je vše legální a průser má babka (zlodějka) a ne Ty. Samozřejmě zlikviduj všechny stopy, protože by taky nemuseli všechno zbaštit a jít si to k Tobě domů vše očíhnout. Marek
Záchvat geniality je lepší než orgasmus!
Spider
Příspěvky: 56
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Spider »

Zvlastni,jak se toto tema rozjelo..evidentne si s nenavisti vuci chemii od okoli prozilo sve spousty lidi. Jen me prekvapuje,ze mate problem se starymi lidmi. Je sice pravda,ze jsou "babky" neduverive a alergicke temer ke vsemu,co neznaji od mladi a k tomu se toho jeste boji,ale pro me nejvetsi "problem" predstavuji rodice,ti se totiz boji taky,ale trochu jinak a to je daleko horsi. Babky (alespon co jsem ja poznal) se daji bezpecne zahnat raznym vysvetlenim toho,co delate,pokud jim nechate jejich iluze,jak jsou chytri a jak si jich vazite,protoze to jim s pribyvajicim vekem mizi. Nadruhou stranu znepratelit si nejakou hadkou zarputilou babu,zvlast kdyz ma spoustu casu a nudi se,to je peklo. Na cirkev bych to zas tak nesvadel,casto se verici clovek da uchlacholit daleko lip nez pohan,a verici se za tebe aspon bude modlit :wink:
9 chyb sem vychytal,na desatou mi uz nezbyla síť.
Uživatelský avatar
TEMPUS
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. lis 2004, 09:36

Příspěvek od TEMPUS »

Tse-tse napísal: no, možná je to trochu i tvým přístupem, já jsem rodičům jednoduše vysvětlil co a jak dělám, řekl jsem jim, že je rozdím mezi světlicí a ACP ktyrý může za velkou většinu zranění o kterých informuje TV nova a mám klid.... a dokonce se občas jdou podívat na odpal nějaké té kulovky :lol: (sakra, nejak mi nefunguje citácia)...

No ja som sa to naším tiež snažil vysvetliť. Oni by mi vraj chémiu aj dovolili, ale v žiadnom prípade nie výbušniny - vraj je to nelegálne (ale to im slúži len ako výhovorka). Oni sú totiž beznádejný prípad...žijú si svoju idylku, konzumný spôsob života (pekný domček, peniaze, psík a pod), a pokladajú za samozrejmé, že ja sa budem správať tak isto. Ale mne sa to proste hnusí, ja potrebujem stále niečo vyrábať, tvoriť a vybral som si to v chemickom obore. (a chystám sa aj na elektroniku - rail, mikrovlnná zbraň a pod. 8) ).
To, že je to nelegálne je fakt, ale môj záujem o chémiu je taký, že som ochotný (asi ako všetci tu) to riskovať. Tiež ma neteší, že to robím nelegálne, ale ako to zlegalizovať? - moc možností nemám, ale štátne orgány by to aj tak nepochopili...ale to je už na iné téma. Ja mám pre zmenu babku bývalú laborantku, takže ona to chápe (viac-menej), ale na našich nemá žiadny vplyv...

A čo sa cirkvi týka, odsudzujem ju ako celok, nie jednotlivcov. Určite by som sa dokázal skamarátiť s kňazom - chemikom (ale nemusel by byť chemik), mne ide o to, že cirkev podáva nekritický výklad svojho "dobra". Vedecké bádanie spočíva práve na kritickom spôsobe poznávania - niet dôkazu - niet teórie. Niekto tu písal, že či videl atóm...no ja som ho na vlastné oči nevidel, ale ako dôkaz mi slúži napr. publikovaný článok z ved. časopisu, prípadne iné práce založené na faktoch. Viera v Boha je založená len na zjaveniach a cirkevné dogmy (mravnosť a spol.) boli stredovekým vynálezom. Môj názor je ten, že cirkev to možno nemyslí zle (každý si myslí, že on je ten, kto má pravdu), ale všeobecne bráni tech. pokroku, hlása, aby sa ľudia otočili späť a pod. ...a to už dobré teda nie je!
Organicus energeticus
Inflyr

kammo, myslíš to vážně?

Příspěvek od Inflyr »

"Prirovnal by som to asi takto-mozes sa za svojho zivota pozriet priamo na svoj zatylok?....nie-len sprostredkovane,a tak nejako je to aj s tymi metafyzikymi vecami.Staci skusit 100gama LSD,alebo 20mg psilocybinu a ak si trochu inteligentny a hlbavy typ,tak to s tebe moze vyvolat vela otazok a pochybnosti" (konec citace).

Ne že bych neměl zkušenosti s "vodou života" "božím Masem" a podobnými věcmi, spíše naopak. Nevedlo to u mě k přesvědčení, že by tady byl nějaký bůh s mečem, připravený kdekomu nehodnému useknout hlavu, jak hlásá 70% náboženských formací, spíš naopak.

A když už jsme u toho zátylku, od čeho mám hmat, pracoval jsem se slepými a těm to, že se nemůžou podívat na zátylek, vadí asi nejméně...Ruce si tam ale dá každý, s vizemi je to nesrovnatelně horší. Pokud přistoupíme na Konfucia, pak je skutečné to, co nám klade odpor a to se dá říct třeba o elektronu, ale už hůře o vizi, pokud se na to nepodívám z hlediska psychoanalýzy a i tehdy to bude značně subjektivní, kdežto elektřina kope všechny stejně, od prionu přes mravence až třeba po papeže.
Když už mám chuť se dívat třeba do vlastní zadnice,od toho jsou už od dob Prokopa Diviše světlovodné trubice a ve třicátejch jeden český chemik vymyslel optické vlákno, stačí třeba odmontovat z nefunkčního mikroskopu nebo jiné vhodné techniky a je vymalováno.
Promiňte mě to dlouhé OT :lol:


Já s laborkou neměl problémy, můj otec byl chemik a tak mě docela dobře vybavil (schválně, kolik z vás dostalo Mladého chemika pod stromeček v deseti letech)

Někteří lidé dokážou být neuvěřitelně sprostí a nezáleží na tom, jestli je to mladá sousedka, nebo stará babička, jednou jsem si vzal do školy krevní sůl (tajné písmo, asi to znáte :) ) a jak naše DEBILNÍ mladičká příodopisářka (dnes stále ještě nervosní, upištěná a zapšklá důchodkyně, prý znavená až vyhořelá bojem proti komunistům a dětské agresivitě :shock: ) uviděla něco s -kyanid, napadlo ji, snad ve snaze podpořit budování šokilaismu, že by jako dostala nějaký hodinky nebo řád, že jsem terorista, chci otrávit celou školu a volala policii... :lol: "důkaz" ale před tím přičinlivě spláchla do mísy.. :lol: No, co zmohla policie, kanál neprobírali, sepsali s ní protokol a rodičové ( a později kolegové na VŠ) se aspoň nasmáli nad tou poznámkou...Psaní textů které použila do poznámek by ji pasovalo na komika řádného formátu, nechápu, proč tedy šla učit :?
Přeji Smolařovi, aby dopadl podobně šťastně, jako tehdy já a smířil se s tím, že ani sám pánbůh nezíská přízeň některých lidí :lol:
PePa
Příspěvky: 62
Registrován: pon 29. lis 2004, 10:29

Dobrý téma (chemie a život )

Příspěvek od PePa »

Nešlo by založit takovou debatu (co mě můžou, co mě to může) i v členské sekci? Tady se to smaže a na to je to škoda, je to docela zajímavý a čím dál zajímavější :idea: .
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já jsem se ve svých "chemických začátcích" také setkal s velkou nevolí rodičů. Umocněna byla tím, že otec dělal za své vojenské éry pyrotechnika. Často jsem se setkával s větou: "Takovejch blbců jako jsi ty už jsem viděl pod plachtou na prkně nespočet..." Přesto přese všechno byla nejradikálnějším odpůrcem pokusnictví jak jinak babka :P. Bohužel je vlastníkem našeho domu a vyhrožovala mi vyhozením z baráku (jak hloupé...). Hodně mých výrobků končilo v popelnici a tak jsem začal s taktikou schovej a dobře uzamkni. Po jisté době (zhruba po roce) se antichemická nálada začala zlehka uklidňovat a na rodiče jsem udělal dojem o což se zasadil solidní úspěch v nejmenované chemické soutěži a učitelka chemie. Situace přešla v přehlížení "laborování" a dokonce i v tichou podporu. Teď už mám pro sebe vyhrazenou docela velkou místnost v přízemí domu, ale odpůrcem stále zůstává babka :evil:. Naštěstí už k nám nechodí a rodiče před ní drží jazyk za zuby.
Na smolařově místě bych se snažil přesvědčit rodiče o nějaké smysluplnosti jeho počínání (hlavně zatím nepřiznávat nějakou pyrotechniku!). Chemikálií už si asi užívají bakterie v kanalizaci...
Alkor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 19. kvě 2006, 19:45
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od Alkor »

S chemií teprve začínám a také se setkávám s odporem ve svém okolí. Ale, já si své "odpůrce" umím tak trochu držet od těla. Chvilku mě to vyčítali spolužáci, ale to se po první dýmovnici trochu uklidnilo :) . Nejhorší je u nás asi také bab ka/ička, ale tu trochu zpracuje děda a já ju dorazím :wink:
Návštěvník

fízl versus chemie

Příspěvek od Návštěvník »

tak tohle vám musím povědět-mám souseda,malýho kluka,tak 13let,a ten
si hraje s chemikáliema,asi s pyrotechnikou.Nosí si domů baňky a kádinky a kdeco a asi o tom dost mluví.Jenže on ho kdosi udal,a toť se ví,když se policajtům řekne chemie,napadne je perník.Tak tam vtrhli,vyrazili dveře(mimochodem nezamčený),řvali jak zvířata,šermovali jakýmsi kulometem a prý je všechny,t.j. kluka a jeho mámu povalili na zem,osahávání,pouta atd.No a pak tam našli tu jeho laborku a taky malý psaníčko s bílým práškem.V tom okamžiku začali být všichni hrozně důležití,a prý si každý líznul(a přitom prý kejvali,že to je ono,a že to je heroin atd.)U jeho matky našli výplatu,a tu si fotili,že to jsou špinavý peníze z prodeje drog.Pak s nima dělali výslech,prý takovej,že by gestapo bledlo závistí,jenže u toho výslechu jim ten mládenec řekl,že v tom psaníčku co jim tak chutnalo,byl azid.Prvně jim to nedocházelo,ale pak se na to někde zeptali a začly takový fofry,že milýho kluka i s mámou doslova vyhnali z fízlárny ven.Asi aby je nikdo nerušil ve zvracení.
Jsou sice zase doma,ale nemyslím si,že by jim to prošlo,fízli se jim určitě nějak pomstí.
Uživatelský avatar
Naughty
Příspěvky: 14
Registrován: stř 29. lis 2006, 18:40

at ziji sousedi

Příspěvek od Naughty »

Prve rade, jiz tolik zpravnych rad co na babku se tady jiz vyskytlo, ze nema smysl je rozsirovat. Horsi je to s policii. Jo to me se stat nemuze, ze by me vyhmatli rodice, oni totiz o ni vi. Spis resim jiny problem, az si konecne sezenu laboratorni vybveni (zakladniho typu: dest. kolona ci soxhlet extraktor etc.) i volnou mistnost relativne odlehlou od hlavnich obytnych mistnosti (s el., vodou, samozrejmne vramci naseho pozemku), tak soused jsi postavi krb zrovna k one mistnostni. Navic mam sousedy z obou stran nic moc. Ono by to nebylo nadvakrat udelat odtah zrovna k jiz uvedenymu krbu - ikdyz bylo by zajimave pozorovat jak by jim chutnalo "grilovane maso ala vypar" - proto ted stojim pred problemem tzv. "kam s nim". Proste aby to co nejmin bylo na ocich ci bez aromatu. Soused by byl jeste schopen zavolat policii. Kde o nasi policii vime kazdy sve.

Naughty
Uživatelský avatar
Doctor Shadow
Příspěvky: 25
Registrován: úte 16. lis 2004, 14:17

Příspěvek od Doctor Shadow »

Taky jsem řešil problémy s odtahem, a přesně tak jako ty, ani ne ak jako jak to dostat ven, al jak to udělat, aby ty sr**ky neotravovaly vzduch, nerozežíraly ne příliš vzdálené kovové předměty atd. Několik řešení je nasnadě - zapojit do odtahu nějaký filtr.

Mechanický nečistoty (prach, popel atd) by zastavil jednodušší tkaninovej filtr, nedá se ale použít žádná tkanina, většina by se po dávce noxů rozpadla.
Tak mě napadl takový dvojitý filtr, první vodní, kde vzduch z odtahu bude prohnán přes několik větších trysek vodou, a pak druhý, uhlíkový, který by zachytil i to, co proletí vodou. je to asi zbytečně komplikované, ale filtrace na výstupu tenhle problém vyřeší dozajista.
Uživatelský avatar
Naughty
Příspěvky: 14
Registrován: stř 29. lis 2006, 18:40

odtah, tot otazka?

Příspěvek od Naughty »

Jak rikas potreba bude filtr, to je dalsi otazka pred kterou stojim, jak ho napasovat resp. z jakeho materialu aby aroma nebylo okolo. Jinimy slovy udelat digestor v domacim provedenim.
Asi by bylo dobre chytit hasice ci policistu a z privatizovat mu oblek z nomexu/kevlaru :? . Ted vazne. Tvuj napad zni velmi dobre, napodobne jsem uvazoval o necem podobnem, napadl me i filtr z klimatizace vzduchotechniky, ale nemam predstavu z jakeho je materialu - podivam se pres google copak pouzivaji.
Wendy

Filtr a clona

Příspěvek od Wendy »

Mám takovou blbinku, axiální větrák s uhlíkovým filtrem v koši z ABS s PP mřížkou, vrtulka je údajně teflonová(opravdu?) a před ním trubku s vodní clonou, něco docela primitivního, pět atomizačních trysek v dvoumetrovým kusu trubky. Voda odtéká do kanálu, spotřeba 10l/h, jen mám obavu, co to vlhko udělá s větrákem, nakonec je to motor na 24V jen v ocelovém těsném pouzdře(tenký plech).
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Axiální větrák

Příspěvek od Buk »

Problém axiálních větráků obecně je ten, že pro digestoř jsou dost nepoužitelný - zjednodušeně řečeno maj velký průtoky ale minimální tlak, resp. množství převětrákovanýho vzduchu šíleným způsobem klesá s každým decimetrem potrubí, o filtrech nebo jiných odporech ani nemluvě...
Je potřeba použít například něco takového: http://www.seplast.cz/storm-10.htm
Přílohy
foto-storm-10.png
foto-storm-10.png (21.65 KiB) Zobrazeno 28584 x
Uživatelský avatar
00003
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. zář 2008, 16:23

Příspěvek od 00003 »

no.. mě fotřík taky před lety rozebral laborku .. šlohnul stopinu,chlorečnan,dusičnan,čpavek,pvc, pár zkumavek náký kyseliny ... když mě pak večer řek že to vylil a vysypal do popelnice měl sem bobky u prdele :) letěl sem k popelnici a naštstí chlorečnan byl eště zabalenej .. vylovil sem to .. ze dna nabral trochu břečky s kyselinou a ukázal fotříkovi coi to moho popelářum udělat .. no .. měly sme štěstí že mě to řek..mame plechovou popelnici .. myslím že by případnej neštastník .. popřípadě popelářskej vuz měl pěkný problémy :idea: :death: :skull:
...KClO3 + C12H22O11 + H2SO4 ...
Thrax
Příspěvky: 127
Registrován: pon 08. srp 2005, 13:45

Příspěvek od Thrax »

Pánové,povím vám o případu,který se stal jednomu adolescentovi,kterého jeho babička udala,že dělá drogy.Komorousi přišli a zabavili všechno co tam měl.Taky takové malé psaníčko s bílým práškem-každý si lízl a odpověď měl už předem-Kokain!
Jenže on nedělal drogy,ale rakety a nebyl to kokain,ale azid(!).
Jistěže to mělo pokračování,komorousům vypláchli žaludek,kluka pustili že byl moc mladý,zato ale stíhají jeho rodiče.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět,a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.14,29.
PEDO
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. bře 2008, 04:50

Příspěvek od PEDO »

hlavne neprejmenovavat na cukr, soda, cistic a podobne nebo to nekomu skonci v jidle nebo piti. Doporucuji aspon 50ti% informovanost okoli a predejdete mnoha problemum (vlastni zkusenost s deckama v krouzku).
Ukazat par kouzel a ziskate si okoli.
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

no kamarati to nic neni

nevedomeho este mozete usmernit a natlacit kaleraby do hlavy ze o nic nejde ale horsie to mam ja so svojou nastavajucou svokrou

ako ste si vsimli mam tu aj par prispevkov z chemie ma najviac zaujimaju dymove zmesi teraz sa drzim len na dusicnane s cukrom a voskom (pre mna idealne ziadny plamen a mrte dymu) a popripade nejake svetlicove radoby ukazat jak nieco pekne svieti

problem je v tom ze som si momentalne kupil 5 kilo dusicnanu z central chemu(nesnazim sa robit reklamu). Tento moj material zbadala svokra a bez toho zeby sa ma spytala alebo to so mnou konzultovala sa spytala nejakeho typka co o tom ani poriadne nevie(chystam sa mu nalezite podakovat) ktory jej povedal ze je to vybusnina a pouziva sa to na vyrobu vybusni. Nasledne na to som dostal utrum vyroby mojich oblubenych dymovnic(cest im) a tak musim vyriesit ako sa premiestnit z domu niekam inam(citujem Nezelam si aby si robil nejake tvoje pokusy pod mojou strechou) uz mam v merku svokrovu centralu a el. varic takze tam by az taky problem nebol prinajhorsom si budem tavit vosk aj na ohni(poznam bezpecnost vyroby) horsie je to s priestormi predsa len pod holym nebom to neni ziadna sranda a na dvor som dostal tiez zakaz takze mam tereraz o zabavu postarane

myslim ze mam doma REACH najvyssieho razu
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
Odpovědět