Mg cihla

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Zdravím, jak psal AKA The A, že mnoho autodílů je vyrobených z hořčíku, tak bych se rád zeptal, které že to díly se vyrábějí. Jde mě o to sehnat vhodný levný nejlépe zdarma zdroj hořčíku či slitiny s hliníkem obsahem Mg nad 50%. Popřípadě, jestli jste někdo za tu dobu došli na nějaký nový nápad odkud tento super matroš sehnat. Hořčíku ještě doma nějakou zásobu mám, ale jeho žíla bude brzy vytěžena :)
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Vysloveně z hořčíku asi nic, elektron je snad jasnej (disky), dál pak kostra volantu (musíš ale nějak odstranit tu PUR pěnu), většinou hlava motoru, někdy i celej blok, písty, kryt kompresoru a kompresor turba...

Zaměřil bych se na benziňáky, ropák bude spíš celej z litiny...

Obecně v autě slititny s vysokym obsahem hořčíku tas tak moc nejsou, o tý kostře volantu to vim celkem jistě, neb jsem na vlastní bulvy viděl složení používaný slitiny ve fabrice (Toyoda Gosei)...
Měl jsem ten MSDS i někde šlohnutej, ale nemůžu ho najít :(
mt.rici
Příspěvky: 33
Registrován: ned 16. zář 2012, 14:35

Příspěvek od mt.rici »

z Mg jsou hlavy leda tak v ferarri a podobnych sportech. kdysi jsem videl koleso o prumeru asi 50cmx20cm z Mg, byl to polotovar pro proudovej motor DV2 (aero Vodochody), dela se z toho lopatkova vrtule pro turbinu. nejlepsi zdroj Mg slitiny (>90%Mg) je sasi v starych laptopech, ty kvalitnejsi, managerske. hlavne dell (rada latitude), ibm/lenovo, toshiba... z jednoho zrovna ted pisu - dell D630
Odpovědět