Kanon na brambory

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Si ešte asi nevidel, akú ranu dokáže dať upchatá DA-600 - stará vojenský dymovnica :roll:
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

Příspěvek od DAP »

Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Uživatelský avatar
Beminsk
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2005, 15:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beminsk »

opravdu pěkný, jen kdyby ještě hoši vymakali rychlou střelbu, protože soudě podle toho jak to vypadá tak maj nabíjení ze předu.
nevyzkoušíš, nepochopíš!!!
Michael

Rychlá střelba mě taky dělá problémy

Příspěvek od Michael »

Chce to šoupátko na vypouštění střely do hlavně, jinak to třeba z trubkovýho zásobníku odebere 2-4 střely za sebou a nikam to pořádně nedoletí. Ideální je kulový dávkovací ventil, jako mají hasiči v USA na "melounových dělech" ale zatím jsem ho nikde nesehnal. Problém při výrobě je jak udělat uzavíratelnou komoru, jsou to prostě dvě koule v sobě a ta vnější se otáčí až při každé druhé otáčce. Prostě páka dopředu-páka dozadu, jako u pušky :)
Vzduch se dobře doplňuje ze sprejovky od klaxonu, pokud na to má někdo plnič, dá se dofoukat, výhodou je vždy suchý vzduch po ruce, ale lepší je dofukovat větráčkem s klapkou, stačí gumová, aby kryla ten větrák při výstřelu. Mě teda v začátcích stačil měch ke grilu.
Jo, zápalnice mě nechytala skoro (teda vůbec :cry: ) nikdy, tak jsem udělal náložku s "nosem" to byla tvrdá slámka nalepená na sirku a ta sirka zabalená ve škrtátku a na to přidanej BP. Zapalování v pohodě, akorát ta slámka jednou propíchla jednomu zvědavýmu tepláky a sice ho moc neškrábla, ale začalo mu to čmoudit u nohy, tak je v rekordním čase svlík, ale od dýmovnice ty tepláky nakonec shořely a bylo z toho blbý vysvětlování :x . Takže na tu slámku ještě dávám kousek gumy, aby nebyla ostrá.
Uživatelský avatar
Beminsk
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2005, 15:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beminsk »

no stim zásobníkem by to šlo udělat tak, že by se náboje v zásobníku zajistily 2 tyčkami. A vždycky, když bys chtěl nabít, tak bys je vyšoupnul a znovu zašoupnul. Ty tyčky bys mohl přidělat k nějáké trubce, která by byla okolo hlavně, takže bys to nabíjel jako u brokovky. Není to tedy uzavřený zásobník, ale aspoň by ty koule lítaly po jedný. 8)
nevyzkoušíš, nepochopíš!!!
Uživatelský avatar
Derrick
PFG
Příspěvky: 226
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:45
Bydliště: Wolfenstein

Příspěvek od Derrick »

Plně automatický kanón v praxi - nechte se inspirovat Obrázek

Derrick
Přílohy
plasic_spacku_gepaval.pdf
(106.42 KiB) Staženo 1038 x
gas_gun.jpg
gas_gun.jpg (5.74 KiB) Zobrazeno 29177 x
Uživatelský avatar
Doctor Shadow
Příspěvky: 25
Registrován: úte 16. lis 2004, 14:17

Příspěvek od Doctor Shadow »

Krása, taková bramborová neunzig milimeter houfnice... :lol: :lol:

Tady by to ale chtělo trochu genoveho inženýrství, aby rostly někde speciál brambory jen pro takouto hlaveň.... :twisted:
Michael

No tak jsme to vyzkoušeli

Příspěvek od Michael »

s jedním známým od Mikulova a dostřel 234g bramborou ucpanou záchodním papírem asi 6 m.
Takže ještě vyřešit zásobník a trochu seřídit dávkovač...ale ta hlaveň na plašení špačků vypadá dost ...no..spíš jako okapová trubka (na obrázku to není vidět, musíte si na to šáhnout, že je to asi půlmilimetrový pozink a hlavně má neletovaný šev) a mám obavu, že by se asi docela krásně rozloupla.
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Re: No tak jsme to vyzkoušeli

Příspěvek od Semtex »

...na obrázku to není vidět, musíte si na to šáhnout, že je to asi půlmilimetrový pozink a hlavně má neletovaný šev) a mám obavu, že by se asi docela krásně rozloupla.
Čo je ostatne zmyslom :? Ktorý štát dá občanovi beztrestne do rúk n-desiat milimetrový granátomet?
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

KK50 to bude cez zimu guľovačka

Příspěvek od DAP »

Síce mám k dispozícii 25 kV zdroj, predsa len uvažujem o použití piezoelektrického generátora – najdostupnejší na trhu je ale stále málo energický piezo zo zapaľovača (podarilo sa mi zohnať vysokonapäťový tienený napájač ku obrazovke)
aj keď mal som raz jeden výkonnejší piezo, ale čo bolo bolo
Přílohy
KK50.jpg
KK50.jpg (14.61 KiB) Zobrazeno 28934 x
kanon.jpg
kanon.jpg (21.79 KiB) Zobrazeno 28935 x
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Uživatelský avatar
Derrick
PFG
Příspěvky: 226
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:45
Bydliště: Wolfenstein

Příspěvek od Derrick »

hmmm, pěkná práce! Jsem zvědavý jak to pošlape - kalibr budí respekt. Výborné je i mechanické zpracování!

Derrick
Hornet
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19. lis 2004, 09:43

Příspěvek od Hornet »

No panove, klobouk dolu, celkem dobra debata :lol:
Kdo si hraje - nezlobí
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

Příspěvek od DAP »

Derrick : Ďakujem, mal som snahu, ale nešlo to vždy (najme kvôli improvizáciám) ale potešujúce bolo, že ku profilom pasovali dokúpené protikusy – nech žije unifikácia (občas len s malou korekciou)
Chce to ale aj trocha trpezlivosti opakovane behať po desiatkach železiarstiev a domácich potrebách a zavaľovať predavačky pre ne zdanlivo nepochopiteľnými otázkami ale odmenou je, keď až v poslednom, dlho nepovšimnutom železiarstve majú všetko čo nakoniec oku, duši a posuvnému merítku ulahodí.
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Uživatelský avatar
kiwinr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2005, 11:06
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kiwinr »

ehm...a co takto pouzit piezo pre plynove varice? :roll:
Uživatelský avatar
Beminsk
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2005, 15:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beminsk »

nejlepší elektrický škrtátko co sem kdy viděl, bylo takové na tužkovou baterku. Stačilo zmáčknout tlačítko a dokud ste ho drželi, tak lítala jedna jiskra za druhou. Ale zase to prej strašně zřalo baterku. :roll:
nevyzkoušíš, nepochopíš!!!
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Na viacerých miestach som videl konštrukcie s použitím "elektrického obušku" a viacnásobných iskríšť - má to niečo do seba, aj keď je to pomerne drahé.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

vícenásobné jiskřiště

Příspěvek od Filip »

teda dva čtyřzubý plechy proti sobě v tom mám taky a na to zapojenej fotoblesk. Jenom mám obavy, co v něm to trafo snese. Teda, včera jsem to vylepšil šestijiskřišťovou svíčkou. Ale nevím jak moc to pomáhá, není podle čeho to posoudit- nestálý poměr výbušné směsi

Ještě mě k tomu zkusím přidat RC karburátor a bude to asi maximální možný vylepšení.
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

bazarový kúsok

Příspěvek od DAP »

SEMTEX : pravdepodobne si myslel niečo takéto, neviem či ho nebude škoda
jedná vec mi ale nedá pokoj a totíž, prístroj má vraj napetie 200 kV ale podľa vzdialenosti elektrod by som typoval oveľa nižšie napetie - to samozrejme platí vo vzduchu - alebo je to len marketingový trik :?
Přílohy
KL-294.jpg
KL-294.jpg (37.94 KiB) Zobrazeno 28688 x
KL.jpg
KL.jpg (38.93 KiB) Zobrazeno 28689 x
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

A není to příliš, Antone Pavloviči?

Příspěvek od Buk »

Tohle je jak s kanonem na vrabce o ceně elektrického "obuchu" ani nemluvě. Už jsem to tu i jinde psal několikrát (donutili ste mně všeho nechat a jít to vyfotit :roll: ) - zapalovač na plyn z tržnice za cca 60Kč, na jednu tužkovou baterku, dává cca 10 jisker/sekundu. Snadno rozebiratelné, snadno upravitelné, cena lidová.
Přílohy
Zapalovac_maly.jpg
Zapalovac_maly.jpg (32.35 KiB) Zobrazeno 28679 x
Uživatelský avatar
kiwinr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2005, 11:06
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: bazarový kúsok

Příspěvek od kiwinr »

DAP píše:SEMTEX : pravdepodobne si myslel niečo takéto, neviem či ho nebude škoda
jedná vec mi ale nedá pokoj a totíž, prístroj má vraj napetie 200 kV ale podľa vzdialenosti elektrod by som typoval oveľa nižšie napetie - to samozrejme platí vo vzduchu - alebo je to len marketingový trik :?

no tu je vzorec na vypocet napetia...U=Ep*d
pricom Ep je elek. prieraznost (pri vzduchu 2-3 kV/mm)
d je vzdialenost elektrod v mm
treba odmerat d a presne sa to da vypocitat ...
Odpovědět