Kanon na brambory

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Beminsk
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2005, 15:49
Kontaktovat uživatele:

Re: A není to příliš, Antone Pavloviči?

Příspěvek od Beminsk »

Buk píše:Tohle je jak s kanonem na vrabce o ceně elektrického "obuchu" ani nemluvě. Už jsem to tu i jinde psal několikrát (donutili ste mně všeho nechat a jít to vyfotit :roll: ) - zapalovač na plyn z tržnice za cca 60Kč, na jednu tužkovou baterku, dává cca 10 jisker/sekundu. Snadno rozebiratelné, snadno upravitelné, cena lidová.
tak to je přesně to škrtátko co sem popisoval, prostě supr 8)
nevyzkoušíš, nepochopíš!!!
Hornet
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19. lis 2004, 09:43

Příspěvek od Hornet »

Dzentlmeni a co takhle obycejna indukcni civka, kondik a kontakt jak to je napriklad ve starych benzinovych autech nebo motorkach, to by bylo dokonce lepsi, stacilo tam 6V.
Kdo si hraje - nezlobí
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

Příspěvek od DAP »

HORNET : a z čoho myslíš že som zhotovil svoj VN generátor (ibaže som 6V indukčnú cievku prepojil zo spínaným zdrojom made in home napájanú 7810 a 12V aku - ktorý si ale bohužial natrvalo odskočil do večných lovíšť :evil:) - spotreba energie je aj tak ku nevydržaniu :?

KIWINIR : ja by som elektrickú prieraznosť vzduchu s vlhkosťou priemerneho letného dňa typoval na nejaký 1kV/mm
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Uživatelský avatar
kiwinr
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2005, 11:06
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kiwinr »

DAP píše:HORNET : a z čoho myslíš že som zhotovil svoj VN generátor (ibaže som 6V indukčnú cievku prepojil zo spínaným zdrojom made in home napájanú 7810 a 12V aku - ktorý si ale bohužial natrvalo odskočil do večných lovíšť :evil:) - spotreba energie je aj tak ku nevydržaniu :?

KIWINIR : ja by som elektrickú prieraznosť vzduchu s vlhkosťou priemerneho letného dňa typoval na nejaký 1kV/mm

To je tabulkova hodnota,cize asi pri laboratornej teplote :wink:

Uprava: ...aj vlhkosti....
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

jednoduchšie to asi fakt nejde - výnimka potvrdzuje pravidlo

Příspěvek od DAP »

Elektrikársku krabičku som použil najme preto, že okrem nárazuvzdornosti - po doplnení silikonu do drážky sa stáva vodotesnou - teda pokiaľ sa silikon nanesie aj na vyhotovené otvory.
K „dokonalosti“ chýba už len VN násobič, teda za predpokladu vlastnenia vhodných kondíkov avšak namiesto VN diód možno použiť aj rezistory.
Přílohy
piezo 1,5 V.jpg
piezo 1,5 V.jpg (32.6 KiB) Zobrazeno 30336 x
www.kronjaeger.com
www.kronjaeger.com
MARX.jpg (12.57 KiB) Zobrazeno 30339 x
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

Iskriste pouzivam VN trafo z televizoru Tesla. Viac najdete na: http://www.danyk.wz.cz/.
POZOR JE TO VYSOKE NAPATIE ZIVOTU NEBEZPECNE! AK NEMATE SKUSENOSTI S PRACOU S VN, POTOM TO RADSEJ NEROBTE! (ale asi je to aj tak :blabla: )
Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
jindra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13. led 2006, 22:15

materiály na výrobu kk

Příspěvek od jindra »

Přesné označení plastů neznám, takže - jaké jsou rozdíly v pevnostech mezi 1. novodurem ("tvrdé" šedé trubky bez těsnění), 2. oranžové trubky s těsněním (vypadají na měkčí materiál než 1.), 3. polyuretanové trubky? (tlusté stěny, na vodovod) - z čeho bude kk "nejbezpečnější"
Michael

Výborný je polyuretan.

Příspěvek od Michael »

Třeba potrubí na plyn. Ale je trochu těžký do ruky a hlavně se blbě lepí. A protože spuduns přicházejí do módy, blbě se ukecávají instalatéři, aby to svařili, pokud ti není 18+:)Pokud ti stačí 100 m dostřel, tak stačí to šedý PVC. Je nejměkčí a hned tak se neroztrhne a když, střepiny jsou tupý.
To oranžový má 5x větší pevnost (dělá se z něj kanalizace i pod silnice) ale má zase ostrý střepiny. A když to v noci necháš na mraze, rádo při výstřelu s pomocí BP praská.
Nejlepší jsou zelený kanlizační trubky asi z polyethylenu, dodává firma Osma, ale jsou o dost dražší. A musíš se spokojit s nejmenším kalibrem 70mm (už dost o hubu, i nejměkčí střela z plastelíny o kalibru 70 už má půl kila a když mě jednou z něčí blosti skončila za krkem, měl jsem skoro nebeský zážitek, těch andílků a hvězdiček :o )

Jinak odpal je nejlepší elektronickým zapalovačem(ale ten rád navlhá, doporučuju vyndat ten obvod a zalakovat)
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Hoši - máte v tom nepatrně hokej...

Kanalizační trubky jsou dvojího druhu:
- novodur, což je PVC, je levný, je křehký (tudíž na KK nevhodný).
- tzv. HT systém. což je PP, pozná se podle toho že hrdla mají těsnění s několika břity a kroužek s obdélníkovým průřezem. Narozdíl od novoduru nejde lepit ani tvarovat teplem. Jeto materiál houževnatý a pro KK veskrze vhodný. Standartně se dělá do 100mm průměru. Oba tyto materiály jsou obvykle šedé barvy.
- oranžový trubky jsou opět z PVC, je o něco pevnější ale nevýhody zůstávají, rozměry jsou obvykle od 100mm výše.

Trubky pro rozvody tlakové vody:
- barva obvykle krémová, materiál PP (obch. název Hostalen) - nejde lepit, polyfůzně se svařuje tvarovkama a větší průměry jsou dosti drahý a těžký, málokdo má svářečku na větší průměr než 32mm (1´´). Neexistuje například tvarovka vhodná pro boční víko...
- barva černá (s modrým pruhem), HDPE, svařuje se do tvarovek nebo natupo (větší průměry). Pro KK opět víc problémů než užitku i když materiál je houževnatý, ovšem stěna příliš tlustá, nutno svařovat atd atd.

Trubky pro plyn, chráničky:
- používá se také PE buď high density nebo medium density, technologie svařování stejná jako u vodovodních PE trubek.

Prostě jediná rozumná volba na KK je HTčko :!:

PS: "polyuretanový" (molitan?) trubky je blbost (alespoň v tomto případě).
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

Příspěvek od DAP »

Obnovu (o kyslík ochudobneného) vzduchu možno previesť aj metódou, uvedenej na nasledujúcej stránke.
http://www.burntlatke.com/fan.html
http://www.burntlatke.com/lpmapprussets.html
http://www.burntlatke.com/calc.html
Aj tu platí, že najjednoduchšie riešenie býva to najlepšie, ale nepomyslel by som si, že niekto použije ventilátor priamo v komore KK, kde na neho opakovane pôsobí horúci pretlak výbuchu použitej zmesi.
Zároveň ale použitý systém, rýchlejšie premieša obe plynné zložky, čím sa urýchli možnosť výstrelu.

Predpokladom úspešného použitia ventilátoru v komore je, aby motorček neprodukoval iskry.
Uvedená stránka odporúča ventilátory, obsahujúce špeciálne motory brushless používané najme vo ventilátoroch počítačov.
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

Větráček z fénu

Příspěvek od Filip »

Vymontujte větráček z fénu, motorek není sice brushless ( jenom v těch lepších :) ), ale když ho dáte zvenku tak to nevadí. Vrtule může být klidně vevnitř a mě tam vydržela už asi 50 odpalů , jenom už není průhledná a zčernala. Nebo použijte turbínku z akuvysavače, motorek je oddělaný od sání.
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Další možnost je použít větrák k plnění matrací. Je to radiální větráček, malej, levnej, umístit mimo kanón, díra stačí cca 20mm a výstřel tomu nemůže nijak ublížit.
Uživatelský avatar
Nucky
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24. srp 2006, 18:39

Příspěvek od Nucky »

Zdravim. Narazil jsem na tuto vec, pri patrani po necem cim bych nahradil dosavadni casove narocny lec spolehlivy iniciator kanonu (drat + sirka). Z bezpecnostnich a mobilnich duvodu se me nechce pouzivat VN (tohle by sem melo asi taky patrit ale mam na mysli radove vyssi napeti). Tato vec me zajima z duvodu relativne maleho napajeciho napeti (KK odpaluju pres drat aku baterii z vrtacky a autobaterii sebou fakt na pole nemuzu nosit).Zajimalo zda by toto napeti teoreticky mohlo stacit pro zapaleni smesi. Prepokladam jiskru max. 4mm spis min. Thx za nazor nebo pripadnou alternativu.
Přílohy
nnnnnnnnnnn.gif
nnnnnnnnnnn.gif (47.47 KiB) Zobrazeno 28524 x
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Je to zbytečně drahý... Pořiď si to, na co sem dával odkaz o stránku dříve. Je to za desetinovou cenu, dává to podstatně vyšší napětí (2kV není nic moc, na jiskru to bude sotva stačit) a je to na jednu tužkovku.
Uživatelský avatar
Nucky
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24. srp 2006, 18:39

Příspěvek od Nucky »

Taky uz jsem nad tim premyslel.....jde me hlavne o to aby to fungovalo i pres nekolikametrovej kabel (PP trubka - hlaven - je pevna ...dokud se nerozleti :? ) coz klasicky piezo spis nezvlada. Sezenu, vyzkousim a uvidim. Zatim dik
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Dlouhej kabel bude celkem problém u čehokoli. Piezo v tomto případě nehrozí vůbec, protože energii pieza spolehlivě sežere kapacita kabelu. Ten zapalovač na plyn by se slušným vn kabelem fungovat mohl, ale na nějaký několikametrový vedení bych zapomněl. Nějak nechápu v čem je problém, proč nemůže bejt vn zdroj na kanónu a pokud chceš mermomocí odpalovat zdálky, tak můžeš dát na kabel jen spínač, ne?
Uživatelský avatar
Nucky
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24. srp 2006, 18:39

Příspěvek od Nucky »

jj tak nejak s tim spinacem jsem si to predstavoval. Akorat me jen zmatla ta AA baterie. Ty pieza co znam zadnou nemaj takze by nastala situace s kabelem ze na konci nic. Jinak moc dik

BTW.: uz delsi dobu premejslim o tom, ze bych !!! mozna !!! udelal o "kanonech" web, neco mozna trochu rozsahlejsiho nez bylo na kattaritu, kde jsem mimochodem jako vetsina taky zacinal. Takze kdyby mel nekdo zajem prispet nejakyma tech. resenima, fotografiemi tak se urcite ozvete (sz zatim).
Greg.vs
Příspěvky: 28
Registrován: pát 29. úno 2008, 18:32
Bydliště: Walachia Royal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg.vs »

Ahoj,
pokoušel jsem se najít jak to je s bramboromety po právní stránce, ale není mi to úplně jasné a prosím někoho zkušenějšího jestli by mi to vysvětlil.
V zákoně o střelných zbraních a střelivu jsem se dočetl, že plynové, nebo expanzní zbraně patří do skupiny zakázaných zbraní, pokud není jejich výroba dovolena. Řadí do této skupiny bramboromet a jestli je tedy nelegální ho vlastnit, vyrábět, prodávat atd.?
Možná je moje předchozí otázka hloupá, ale v USA je specializovaný obchod na bramboromety a tedy je zřejmě, že u nich je to povoleno.

Děkuji za opovědi a za váš čas
Noha nohu mine, ale mina nohu ne!
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Zajimavý dotaz,jenž plně vystihuje současnou schyzofrení dobu.Předně Evropa není Amerika,nelze posuzovat naše zákony s jejimi a obráceně.Jejich právo se od našeho značně liší,zda je to dobře nebo špatně nevím,ale jako vše něco je možná dobré něco je naprosto postavené z našeho pohledu na palici.
Bramboromet prvně není zbraň ,ale je to expanzní přístroj a kdyby došlo na posuzování tak by se posuzovala dopadová energie vrženého předmětu pokud je pod 7 J tak je to v pohodě nad 7 J by bylo mít posudek z zkušebny zbraní a střeliva.
Vyrábět a prodávat tento přístroj u nás vidím trochu černě,je zde mraky uředníků a už vidím jejich vykuleny ksichty a tisíc keců proč to nelze.
Předně,musí k tomu být výrobní dokumentace a provedení tlakových měření že ta trubka neprdne.Živě si dovedu představit tu babu z zkušebny pro ochranu spotřebitele jak líčí tisíc nedostatků počínaje překročení ftalátu v trubkách /páč v kanále to je jedno, ale při styku s pokožkou to jedno babě nebude/. Pokud tlak bude větší jak 0,75Atm a obsah komory větší jak 0,7litrů už je to tlakové zařízení a nechtěj vědět těch předpisů.
Takže schrnuto,pokud nikomu nezpusobíš ujmu na zdraví nebo škodu na majetku tak to nikoho nebude zajímat a všichni ti na předváděčkách budou tleskat.Pokut trefiš nerudnou duchodkyni či malýho uřvanýho hyperaktivního šklebáka tak je to ublížení na zdraví a obecné ohrožení navrch.
Greg.vs
Příspěvky: 28
Registrován: pát 29. úno 2008, 18:32
Bydliště: Walachia Royal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg.vs »

Ahoj všichni,
už delší dobu jsem přemýšlel jakým způsobem změřit přibližně úsťovou rychlost bramborometu, a změřit energii střely. Po pátrání na netu jsem narazil na měření úsťové rychlosti za pomocí zvuku.
Princip tohoto měření je založen na hluku vzniknutém při opuštění projektilu hlavně a dopadu projektilu na cíl o určité vzdálenosti. Změřením časového intervalu mezi výstřelem a dopadem projetilu, zjistíme podle všemi známé rovnice v=s/t .
Nutné pomůcky pro měření jsou: Nahrávací zařízení, mikrofon(pokud není integrovaný), PC, program pro editaci zvuku jako je např.: Nero Wawe Editor, Sony Sound Forge a další.
Postup při měření(zjednodušeně):
1.Umístíme ustí hlavně bramborometu v určité vzdálenosti od překážky(plech).
2.Mikrofon umístíme zhruba do středu vzdálenosti ustí hlavně a překážky.
3.Nahrajeme výstřel na záznamové zařízení.
4.Nahrávku otevřeme v editačním programu a zjistíme podle špiček, které jsou vykresleny, čas výstřelu a dopadu projektilu.
5.Časové hodnoty od sebe odečteme a dostaneme časový interval letu projektilu.
6. Podle rovnice v=s/t zjistíme rychlost.
-------------------------------------------------------------------------------------
Na ukázku jsem testoval úsťovou rychlost mého bramborometu ráže 50mm, s objemem spalovací komory cca 1,1l a palivem propan butan. Bohužel nevím jestli PB směs byla letní nebo zimní, ale předpokládám, že letní. Hmotnosti projektilů se pohybovala od 40-50g.
Bramboromet jsem pevně umístil do zdálenosti 2,2m od překážky(plech).
Do střední vzdálenosti jsem vzdálenosti jsem umístil mikrofon vzdálený 0,5m od pravděpodobné trajektorie projektilu.
Po změření jsem vyhodnotil měření na PC v Nero Wawe Editoru podle postupu výše.
O výsledcích měření už je informováno v obrázcích. http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/2/2679 ... ovnani.JPG , http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/2/2679 ... ages/2.JPG
Bohužel rychlosti se hodně liší kvůli špatné těsnosti plnícího otvoru.
Jakékoliv postřehy, nebo připomínky rád přivítám.
Zdroje:
http://arxiv.org/ftp/physics/papers/0601/0601102.pdf[/url]
Noha nohu mine, ale mina nohu ne!
Odpovědět