Granáty a podobné věcičky...

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Čerwajz
Příspěvky: 26
Registrován: stř 27. črc 2005, 18:07

Granáty a podobné věcičky...

Příspěvek od Čerwajz »

Ahoj,snad to neni blbé téma,ale zajímá mě,nemáte někdo třeba fotky řezů granáty,a podobné ?? Zajímá mě to čistě teoreticky.. Konstrukce dřívjejší,i dnešní.. Třeba v pár filmech bylo,jak granát odjistil,a on začal tak trošku čoudit ( nejsíš nějaká časovací slož ) .... Zajímalo by mě,jak to fungovalo... A třeba jak je to dělané dnes...
Život máme jen jeden,škoda...
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

pozriem sa...
ale obrázky radšej do neverejnej časti
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Uživatelský avatar
Čerwajz
Příspěvky: 26
Registrován: stř 27. črc 2005, 18:07

.

Příspěvek od Čerwajz »

Semtex: napiš mi kdyžtak sz,písnu ti mailík... jde mi jen o teorii,zajímá mě to,jak to funguje,a tak...
Život máme jen jeden,škoda...
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Náhodou jsem narazil na tyhle pěkné názorné obrázky roznětného mechanismu RG F1. Jinak zde http://www.inert-ord.net/

Klidový stav
Obrázek

Přepravní pojistka (kroužek) vytažená, vrhová pojistka již uvolněná tlakem pružinky na úderník, který zajišťuje. Úderník narazil do nápichové roznětky, pod ní je bezplynná zpožďovací slož pro 3-4s (fialová) a na konci rozbuška (červená).
Obrázek

A fotka z reálu
Obrázek
Naposledy upravil(a) Blaster dne úte 31. led 2006, 21:36, celkem upraveno 1 x.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
azidko
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. led 2006, 23:48

.

Příspěvek od azidko »

o granatoch mas pisane aj v urbanski,nitrosluceniny,tnt tam mas rez granatu
Uživatelský avatar
Čerwajz
Příspěvky: 26
Registrován: stř 27. črc 2005, 18:07

.

Příspěvek od Čerwajz »

BLASTER: Ty woe,ty jsi bůůůůh,taková super stránka..... to je Fakt super,teď mam na nějakou dobu co číst....

Tady to vypadá,že to snad nikoho nezajímá...:roll:
Život máme jen jeden,škoda...
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Zde je na ukázku video (1,8MB) jak to dopadne, když lama dostane do ruky ostrý granát.
www.pyroforum.org/forum/files/oops_drop ... istake.wmv

Nechybělo málo a zabil kromě sebe i lidi kolem. Kroužek s přepravní pojistkou vytáhl po vzoru filmových drsňáků zubama, nečekal ovšem jak se granát poté zachová a vyskočil mu z ruky díky odjištěné vrhové pojistce, která přebírá tlak napruženého úderníku. Klika byla, že stáli na okraji nějaké jámy plné vody a granát do ní zapadl...
Na zpomaleném záběru jde pěkně vidět, jak uvolněná vrhová pojistka (páčka) vyskočí z granátu a od té chvíle běží ty cca 4 vteřiny do výbuchu. Je to sakra krátká doba na hledání úkrytu.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Wikin

to jsem viděl horší věc...

Příspěvek od Wikin »

kreténa, který se pokusil s pomocí hasáku a kladiva :shock: odmontovat nárazový zapalovač z ruskýho dělostřeleckého granátu prej to vydrží tunu :roll: ...jediný štěstí, že to byla cvičná munice a odešla jenom stopovka.... ty krávo,nerad běhám a jak jsem najednou sprintoval :!: Měli jste vidět ten jeho ksicht a váhavý krok :lol: ještě nejmíň hodinu potom když to začalo čmoudit :twisted:
DAP
Příspěvky: 60
Registrován: pát 04. lis 2005, 10:47
Bydliště: Irsko

Příspěvek od DAP »

duchaprítomnosť je vlastná tým, ktorý robia s granátmi nejeden piatok. Počul so o prípade, keď záklaďak pri cvičení chcel s ukrytu hodiť granát a po tom čo ho odistil načiahol ruku za seba tak prudko, že po náraze ruky do steny za ním, tento mu vypadol z ruky - zaujímave ale bolo, ako velitel stojaci vedľa tohto záklaďaka, bol schopný tohto vysotiť von z okopu a na to hneď aj seba, krátko na to granát vykonal to, k čomu je primárne určený.
Podľa mňa to je krásny prípad odvahy, duchaprítomnosti a riadnej dávky rutiny - odvážnejšie ale určite je, ak dotyčný dokáže pokračovať v tejto činnosti, bez toho aby to zanechalo neblahé následky na ňom samotnom ale najme na jeho blízkom okolí.
Bang Bang YOU"RE Dead
Ryan Gaerity - Liam McGivney
Wikin

zažil jsem...

Příspěvek od Wikin »

něco podobnýho jako záklaďák u jednoho jihočeskýho útvaru
házelo se granátem z jednoho okopu do druhýho, ve vzdálenosti 20m. V tom druhým byl nainstalovanej "vyhlížející protivník", takový plechový panáci. Jako první šel házet samozřejmě ten nejlepší machr, trefil se na 40 m skoro přesně a dohodil 60.
Takže hlášení a tak a pak hod, rovnou tomu protivníkovi na budku.
jenomže to pak nešlo do zákopu. Vypružilo se to a šlo to pět metrů zpátky. Ty vole! Zalehli jsme do okopu naráz a bez rozkazu (teda ten přišel, ale asi zbytečně)štěstí bylo, že jsme už měli něco "odházeno" takže to všem zaráz stejně zapálilo. Byl to sice jenom RG-4 s přídavným plechem, ale ohlídl jsem se zrovna když to bouchlo, přilítla trocha hlíny a viděl jsem, jak se do trámků za náma zaseklo pár střepin. Jedna mě spadla na maskáč, nic mě neudělala, ale byla pěkně ostrá a horká. Naštěstí z toho nikdo neměl potíže (ani střevní) tak výcvik pokračoval dál...

Pak jsem zažil něco podobnýho u házení F-1 a URG. Házelo se do asi stometrové rokle, pro jistotu a hlavně, aby si člověk zvykl na to, co to může udělat za paseku. Jeden maník(civilista) co tam měl hlídat šel dolů se podívat asi po nějakých střepinách (netuším, jak se takovej šrot může někomu hodit a jak to může někdo kupovat) a málem si je odnesl v zadku, nějak mu špatně šly hodinky nebo neslyšel sirénu nebo už trpěl senilní demencí, když na něj někdo houkl co jako že, tak vyhlídl, uviděl jak po něm čumí celá četa a tak tam omdlel asi hrůzou, no, hodně blbá situace, kdyby někdo upustil granát, měl by to asi za sebou...
Uživatelský avatar
Unclean One
Příspěvky: 61
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:20

:-)

Příspěvek od Unclean One »

No, Čučím, že na vojně je to samá sranda...
škoda jen, že to naše generace už nezažije, ale i kdyby by nebyla zrušena základní vojenská služba, tak by jsem si to neužil páč zelená je barva moje... :mrgreen:
(\__/)
(+'.'+) This is Bunny. Copy into your
(")_(") signature to help him gain world domination
PyroSoul
Příspěvky: 1
Registrován: úte 02. led 2007, 08:55

hovadina

Příspěvek od PyroSoul »

viem ze je to hovadina ale neviete kde by som mohol zohnat skutocnu repliku ruskeho granatu F1?
www.armyshop.cz a www.army-shop.cz som uz skusal a tam je to moc drahe kvoli dovozu na Slovensko.
Takze nevedely by ste my dat adresu na nejake dobre armyshopy v SR?
(viem ze to hlupost ale skuste pochopit zberatela) :-)
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

Heh! To video je fakt super! Obrázek. Hlavnemu akterovi 3x hura! Z toho len plinie, ze dajte granat do ruky blbcovi, ktory sa chce hrat na hrdinu americkych filmov a okrem seba ohrozi aj ludi okolo :evil:Obrázek . Stavim sa, ze sa posral, ked mu granat vyskocil z ruky, ale aspon si to zapamata...
Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
minke
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. srp 2006, 15:19

Příspěvek od minke »

Německý granát
Přílohy
Stielhangranate%2039-Schema.jpg
Stielhangranate%2039-Schema.jpg (20.01 KiB) Zobrazeno 40152 x
minke
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. srp 2006, 15:19

Příspěvek od minke »

Prosím vás přelož te to ti kteří umí německy . Já jsem to hledal ve slovníku a našel jsem tam jenom kryt- schutzkappe
karusa
Příspěvky: 54
Registrován: úte 27. pro 2005, 00:20

Příspěvek od karusa »

Abreissknopf - odtrhávací knoflík
Reissschnur - šňůra, za kterou zatáhneš
Bleiperle - olověná kulička
Zeitstempel - zpožďovač
Sprengladung - trhavina
Sprengkapsel - rozbucha

Bleimantel - olověný plášť
Reibehütchen - třecí "čepička"
Verzögerungsröhrchen - zpožďovací trubička

Schutzkappe - ochranné víčko
Splittermantel - střepinový plášť, který se roztrne při výbuchu za vzniku hodně malých kousků kovu
minke
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. srp 2006, 15:19

Příspěvek od minke »

Mohl by někdo sehnat řez spožďovače toho německého granátu. Nebo mi vysvětlitlit jak to funguje(určitě to nebude na principu již zmíněného granátu F1 - teda myslím :) )
keny
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02. led 2007, 02:13

Příspěvek od keny »

našel jsem maximálně tohle , snad to pomůže
Obrázek
QNX
Příspěvky: 153
Registrován: pát 30. bře 2007, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od QNX »

K čemu je tam dobrá ta olověná kulička a olověný plášť na třecím zapalovačí?
Odpovědět