Granáty a podobné věcičky...

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Podľa všetkého slúži ako zarážka, pretože podľa tohoto obrázku je šnúra cez očko zapalovača prevlečená, nie oň uviazaná.

Podľa tohoto obrázku to vyzerá, že samotné púzdro trecieho zapalovaču bolo olovené.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
TOMEC
Příspěvky: 72
Registrován: ned 15. kvě 2005, 17:23

Příspěvek od TOMEC »

no mam velke mnozstvo fotiek granatov ale len tieto rezy:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
URG-86
Obrázek Obrázek
RG-4
ObrázekObrázek
RG-F1
Obrázek


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
hadam trocha pomozu.
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

...len doplnim sovietske:
obr1: RG-42 - 200g TNT (celkom 500g) - II. WW
obr2: RGD-33 - 80g TNT (celkom 771g) - I. WW
Viac na http://en.wikipedia.org
Přílohy
RGD-33.jpg
RGD-33.jpg (95.58 KiB) Zobrazeno 20084 x
RG-42.jpg
RG-42.jpg (73.48 KiB) Zobrazeno 20084 x
Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
Franták
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21. dub 2006, 17:34

Příspěvek od Franták »

Celkom by ma zaujimala vyroba dymovych granatov.
Ako by sa dala spravit zapalovacia zmes?
Prave ju skusam spravit tak ze tam dam slepy malorazkovy naboj.
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

Podla mna by bohate stacila lisovana pilulka skrtacej zmesi (hlavicky) zo zapaliek, pod nu lisovany valcek BP (ale tam by mohla reagovat sira s tou zmesou - neviem :roll:). A nad nich udernik - silna struna, gulicka z loziska a zavlacka. Po vytiahnuti zavlacky, by mala byt vymrstena gulicka dostatocnou silou, aby narazom na zmes zo zapaliek tato zacala horiet, potom BP a dymovnicova zmes. Tot teoria, treba to ale vyskusat...
Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
Franták
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21. dub 2006, 17:34

Příspěvek od Franták »

Neviem skrkacia zmes z bezpecnostnych zapaliek nie je velmi citliva k narazu no mozno by sa dala pouzit ta s tych co sa daju skrkat o vseko (zabudol som ako sa to volaju)
Stilette
Příspěvky: 27
Registrován: pon 21. srp 2006, 16:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Stilette »

Vyskusaj si citlivost na uder kladiva, popripade pridaj k zmesi naskrabany cerveny fosfor zo skrtatka, tym sa este viac zvysi citlivost, mozes taktiez pridat rozdrvene sklo. Experimentuj a daj vediet...
Vita incerta, mors certissima (Život je neistý, smrť je najistejšia).
Pěnička

směs ze sirek

Příspěvek od Pěnička »

Jo, máte pravdu, když mě bylo tak 12 let, tak jsem dělal směs ze sirkových hlaviček a škrtátek. POZOR :!: nelisovat, ani netlačit :!:
Je to solidně nestabilní, v alobalu mě to jednou bouchlo na sluníčku, v zadní kapse, ještě, že jsem byl s klukama na koupáku a měl gatě dole :D
Je to hodně citlivá směs, takže doporučím jiné řešení: 2 kolečka ze sirkovýho škrtátka a mezi ně ostrouhat hlavičku. Přidat špetku BP a lepenku posypanou BP a stočenou do dutinky tak aby to po zapálení prošlehlo až na ni. Udělat z kusu hodinového péra packu, která ty kolečka po vytažení nějakého zajištění splácne k sobě.(s úspěchem jsem použil třeba pastičku na myšky zajištěnou kusem drátu:)
Jo, o tom, že bývaly kapsle do kapslovek vím. Ale od těch BP nevím proč nechytal. BP jsem používal , no asi i tenkrát to byl Vesuvit, ládovaly se s tím repliky historických zbraní a strejda do toho dělal :)
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Re: směs ze sirek

Příspěvek od bflm.psvz »

Pěnička píše:Jo, o tom, že bývaly kapsle do kapslovek vím. Ale od těch BP nevím proč nechytal. BP jsem používal , no asi i tenkrát to byl Vesuvit, ládovaly se s tím repliky historických zbraní a strejda do toho dělal :)
Dodnes stříleči předovek na BP používají kapsle do dětských pistolek. Jsou to ona kolečka se 6 a více kapslemi, většinou červená plastická hmota. Nevím jaký je rozdíl mezi složením kapslí do kapslovek tenkrát a dnes, ale ty používané v posledních 20 letech zažejují BP excelentně a to zvláště pokud se naplní složí ze dvou kapslíků.
I přes velmi dobrou dostupnost originálních zápalek pro střelce z předovek pro mne nepochopitelně stále používají někteří i jiné směsi. Fulminát Hg, organické peroxidy (nejčastěji z acetonu), slož z flobertek či " poplašek" ( je jiná ), acetyldid Ag.
jxdf
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. pro 2007, 16:54

Příspěvek od jxdf »

Uživatelský avatar
pen3t
Příspěvky: 11
Registrován: pát 21. dub 2006, 21:18

Příspěvek od pen3t »

Pár pekných obrázkov
Přílohy
M 61gr.gif
M 61gr.gif (14.28 KiB) Zobrazeno 19022 x
M 67 gr.gif
M 67 gr.gif (14.57 KiB) Zobrazeno 19022 x
nipolit gr.jpg
nipolit gr.jpg (12.42 KiB) Zobrazeno 19022 x
Odpovědět